Ak si knihomoľka a rada čítaš príbehy hocijakého žánru, Wattpad je presne to miesto, kde nesmieš chýbať. Je to totiž jedna z našich obľúbených sociálnych sietí. Konkrétne ide o webovú stránku zameranú na čítajúcich fanúšikov a spisovateľov. 

 

 

A čo na Wattpade po prihlásení?

Nuž, stačí len začať čítať. Wattpad slúži ako taká čítačka, lenže zadarmo. A práve preto tam nájdeš, bohužiaľ, aj veľa nekvalitných a neprofesionálnych príbehov s gramatickými chybami ešte aj v propagačnej obálke. Ale nájdu sa tam aj príbehy na veľmi vysokej úrovni. Skalopevní autori, ktorí nikdy nesklamú a nezlyhajú, si určite zaslúžia tvoju pozornosť.

Kto je vlastne Anna Todd?

Je to spisovateľka, ktorá sa preslávila svojou sériou kníh práve cez Wattpad. Dosiahla miliardu prečítaní a na základe toho jej knižky vydali.

Spisovateľka Anna Todd

Pri písaní “After“ ju inšpirovala jej obľúbená britská hudobná skupina – One Direction. Harry Styles je hlavným hrdinom tohto príbehu. Áno. Ide o fanfiction, ale neboj sa. Aj tá z vás, ktorá tento žáner nemá v láske, zamiluje si ho. V knižke je už jeho meno zmenené a volá sa Hardin, takže ani nezbadáte, že ide o fanušikovskú fikciu.

Jej prvá časť – After – bozk, zožala neuveriteľný úspech, a tak sa Anna rozhodla pokračovať. Prepísala históriu neskutočne vysokým číslom prečítaní pri obálke príbehu “After“ na jej profile. Táto knižná séria má štyri časti, ale naozaj sa ich oplatí prečítať. Je to komplikovaný romantický príbeh dvoch študentov a rôznych zvratov v ich ľúbostnom živote.

Krátka anotácia

Príbeh Hardina a Tessy sa začína na internáte vysokej školy, kde obaja začali študovať. Tessa býva na izbe s Hardinovou kamarátkou, vďaka ktorej sa aj spoznajú. Na úkor stávky, ktorú uzavrie potetovaný rebel Hardin so svojimi kamarátmi, sa do disciplinovanej Tessy, ktorá má celý svoj život dokonale naplánovaný, zamiluje. Tessa mu to, že preňho bola len obyčajná stávka, nie je schopná odpustiť.

Kvôli ďalšiemu vývinu situácie a jeho hrdinskému správaniu, zase poľaví. Tessina mama s týmto vzťahom nesúhlasí, a tak sa ich snaží rozdeliť. Nakoniec však Hardin spraví ešte jednu osudnú chybu, ktorú mu už Tessa nie je schopná odpustiť, teda aspoň si to myslí. Ich city zase vyvrú na povrch na svadbe ich kamarátov, o pár rokov neskôr. Spolu prežijú komplikovaný život, v ktorom Tessa nemá všetko, čo by si priala, napriek nekonečnej láske Hardina, ktorého miluje stále viac.

Úryvok z knihy After – puto

„Už mi nič nezostalo, Hardin. Nemám nič, čo by som ti dala. Všetko si si vzal. Je mi to ľúto, nemám ti čo poskytnúť.“ Prázdnota vo mne narastala, až ma celú naplnila. Ešte nikdy ma tak netešilo, že nič necítim. Ak by som si pripustila čo i len zlomok z toho, čo sa dialo, zabilo by ma to.

Určite by ma to zničilo, a ja som sa predsa rozhodla pre život. Nebola som hrdá na čierne myšlienky, ktoré sa mi prehnali hlavou v skleníku, no tešilo ma, že sú fuč, a to mojou zásluhou. Odohnala som ich vlastnou vôľou, na zemi vo vychladnutej sprche.
„Nechcem ťa o nič obrať. Naopak, chcem ti dať to, po čom túžiš!“ Dýchal sťažka, vychádzali z neho také zmučené zvuky, že som takmer súhlasila, len aby stíchol.

Knižná séria After

Ak ťa Anna Todd a jej knihy zaujali, no nerada čítaš zdĺhavé príbehy, nezúfaj. Filmové práva už zakúpila spoločnosť Paramount Pictures, takže sa snáď raz dočkáme aj sfilmovanej Tessy a Hardina 😉

Zdroj: wattpad | Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.