Čo keby sme ti povedali, že len s pomocou bižutérie a šperkov dokážeš vykúzliť dokonalý outfit? Nie je to vôbec také zložité, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať! My sme ti pripravili zopár užitočných rád, vďaka ktorým povýšiš svoj outfit na nový level.

 

Menej je niekedy viac –  alebo aj nie

Ako hovorievala Coco Chanel: ,,Pred odchodom z domu by sa každá dáma mala zastaviť, pozrieť sa do zrkadla a zložiť si jeden kus šperku.” Je to neoceniteľná rada, ktorá bude platiť vždy. Zároveň ti ale odporúčame zvážiť i to, či nie je náhodou niekedy naopak potrebné nejaký šperk pridať. Príliš mnoho šperkov, alebo naopak ich nedostatok sú, bohužiaľ, tými najčastejšími chybami, ktorých sa dámy dopúšťajú.

1

V súlade s tvojou postavou

Kľúčom k úspechu je vedieť odhadnúť, kam sa zameria pozornosť človeka, keď ťa v danom outfite uvidí po prvý raz. Pokiaľ šperky a outfit zladíš dobre, pozornosť bude stále uprená na teba a doplnky budú celkový dojem len dotvárať. Preto vyberaj takú bižutériu, ktorá sa tvarom a veľkosťou hodí k rysom tvojej tváre a k tvojej postave.

Vhodný výber farieb

Dbaj na to, aby si si vždy vybrala šperky, ktoré farbami ladia nie len medzi sebou, ale hodia sa farebne k tvojmu outfitu i k tónu tvojej pleti. Na výber máš z rôznych variantov vzácnych kovov, od striebra cez žlté zlato až po módne ružové odtiene zlata. Hoci si väčšina z nás vyberá klasické strieborné šperky, najlepšie vyzerajú na ženách hrejivé odtiene zlata.

1

Vhodné na danú príležitosť

Žijeme síce v dobe, kedy si i v oblečení môžeme dovoliť takpovediac čokoľvek, nie všetky šperky sa však hodia na všetky príležitosti. To platí hlavne pre lacnú bižutériu, ktorá nie je vhodnou voľbou najmä na významné slávnostné príležitosti. Nemusíš sa báť odvážnejších kombinácií, v dnešnej dobe sa bežne kombinujú rôzne druhy kovov a rozličné štýly. Všetko by ale malo byť robené s rozumom a výsledok by stále mal tvoriť jeden ladiaci celok.

Nadčasové a univerzálne

I šperkový priemysel raz za čas uchváti výrazný módny trend, ktorý sa ale často nielenže ťažko kombinuje, ale ako náhle vyjde z módy, pravdepodobne ho už nikdy nebudete nosiť. Bude jednoducho „out“ a objaviť sa s ním v spoločnosti bude chcieť veľkú odvahu. Preto radšej zvoľ šperky, ktoré sú svojim dizajnom nadčasové a odolávajú módnym vlnám. Také šperky sa tiež výborne kombinujú medzi sebou, takže o výbavu máš postarané. Vždy, než sa rozhodneš pre kúpu nového šperku, dobre si rozmysli to, k akým oufitom ho potom budeš môcť nosiť.

Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Aduska
Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!