Žiadny vzťah sa nezaobíde bez občasnej búrky. Problém však nastáva v prípade, keď sa spustí kvôli každej maličkosti. A rovnako tak zbytočne skončí. Chceš vedieť, prečo po tebe tvoj chalan občas vyjde ako býk po červenej handre? Existujú totiž vety, ktoré ho neskutočne vytočia. 

 

Kam zase ideš?

Neustála kontrola a výčitky vedú priamou cestou do vzťahového pekla. Chalani vo všeobecnosti nemajú radi konflikty, ktoré nemôžu vyriešiť jednoducho. Preto sa občas zoberú a odídu uprostred hádky. Že ťa to vytáča? Skús napočítať do desať a odísť druhým smerom. Neuteká od teba, ale od konfliktu, ktorý nevie vyriešiť.

Hovorila som ti, aby si to urobil takto!

Chalani sú tí silní, chytrí a majú riešenie na každý problém. Toto si aspoň myslia. Ak mu chceš poradiť, maj trpezlivosť. On to nakoniec urobí. Ale až po nevyhnutnej “čakacej dobe”. Po tej sa zdá, že na to vlastne prišiel sám. Hlavne za ním neustále nechoď a nepýtaj sa, kedy už ťa konečne poslúchne. Je to zbytočné a stresujúce pre oboch.

Akákoľvek pravidelná výčitka

Či už ide o nechávanie taniera na stole alebo neupratanie špinavých ponožiek, opakované pripomienky nepomáhajú, skôr naopak. Akonáhle vyslovíš už len prvé písmeno z tvojho zoznamu stále sa opakujúcich pripomienok, stiahne sa do obrany. Čím viac a intenzívnejšie mu to budeš opakovať, tým viac sa výčitkou nebude riadiť. A to už len z princípu.

To si celý ty!

Po takejto vete vždy nasleduje niečo negatívne. Nepočúva, stále fajčí, toto robí zle… Povedz mu niekedy opak! Chalani navyše nevnímajú také množstvo vnemov, ako my. Po chvíľke sa výčitky zlejú do jedného prúdu, z ktorého si žiadnu informáciu nevyberú. Všetko preberte v pokoji, dôležité veci si napíš. Nebudete sa potom musieť hádať.

Foto: Instagram, giphy.com, Pixabay