Fantastické miesta existujú nielen vo filmoch a rozprávkach, ale aj v reálnom svete! Prinášame ti 13 neskutočných a nádherných miest, ktoré by si podľa nás určite nemala vynechať. Prajeme šťastnú cestu.

Oia, Santorini, Grécko

Súostrovie Santorini je klenotom Egejského mora a zároveň jedným z najobľúbenejších turistických miest sveta. Ponúka jedinečný výhľad na more vďaka svojim dedinkám postaveným na niekedy až 200 metrov vysokej skale. Santorini je unikátnou atrakciou s úžasnými skalnými útvarmi a tradičným domami vo farbách gréckej vlajky.

Spectacular Santorini courtesy of @sennarelax

A post shared by Luxury Travel Influencer (@luxuryworldtraveler) on

 

Kvitnúce čerešne v Japonsku

Ružové kvety sakury sú naviazané na starobylú japonskú tradíciu HANAM, ktorá označuje piknik pod čerešňovými stromami. Každoročne sa tisícky domácich obyvateľov a turistov snažia zachytiť čo najpresnejšiu, najzaujímavejšiu a najnádhernejšiu podobu rozkvitnutých parkov či alejí, poprípade aj osamotených stromov. Toto je jedna z nich:

m

 

Marakéš, Maroko

Marakéš je známy aj ako Červené mesto alebo Červená perla vďaka farbe obranných hradieb starého mesta. V skutočnosti však hýri farbami od výmyslu sveta a život, ktorý v ňom pulzuje, ťa doslova pohltí.

m

 

Bora Bora, Francúzska Polynézia

Predstav si len ticho a k nemu absolútny pokoj. Vzdialený od všetkej civilizácie, dostať sa k nemu môžeš len loďou alebo lietadlom. Žiaden hluk neutíchajúcej premávky. Tento raj na zemi sa ukrýva v Tichomorí.

 

Tamil Nadu, India

Tento štát sa nachádza na juhovýchode indického polostrova. Nájdeš tu tie najkrajšie a najfarebnejšie hinduistické kláštory v celej krajine.

m

 

Torres del Paine National Park, Chile

Ak túžiš po pokojnom mieste mimo civilizácie, zamier do Chilskej Patagónie, kde zažiješ jeden z najkrajších výhľadov na planéte.

m

 

Zakázané mesto v Číne

Toto hradbami vysoko obstavané mesto sa nachádza uprostred dnešného hlavného mesta Číny, Pekingu. Názov pochádza z čínskeho „Zijin Cheng“, čo v preklade znamená „fialové zakázané mesto“. Fialová je spojená s nebesami a zakázané mesto jasne značí o tom, že do mesta smeli vstúpiť len osoby pozvané samotným cisárom.

m

 

Positano, Taliansko

Ak hľadáš výnimočné miesto v Taliansku, na ktoré chceš ešte dlho spomínať so zavretými očami a úsmevom na perách, zamier do malebného Positana na pobreží Amalfi.

#positano ❤️

A post shared by Enzo Romano 📱📷 🎨 (@_enk) on

 

Krabi, Thajsko

Letovisko Krabi patrí medzi najpopulárnejšie a najkrajšie miesta v Thajsku. V roku 2004 ho vlna tsunami takmer zrovnala so zemou, no na jeho kráse mu to neubralo.

m

Bagan, Myanmar

Starobylé v strednom Mayanmare sa skladá z tisícok (správne, z tisícok) buddhistických kláštorov. Najkrajší výhľad je z výšky, priamo z teplovzdušného balóna!

14713629_10211381084185803_5871818980669104378_n

 

Havasu Falls, Arizona

Ešte predtým, ako si budeš môcť zaplávať v tejto priezračne čistej v blízkosti Grand Canyonu, budeš musieť absolvovať zhruba 10 kilometrovú túru. Ver nám, stojí to za to!

14713629_10211381084185803_5871818980669104378_n

 

Paríž, Francúzsko

Do Paríža je ťažké okamžite sa nezamilovať. Každý kúsok mesta je ako z pohľadnice, až nám to príde gýčové. Francúzi sú neuveriteľne galantní, a to jedlo…nemá niekto makrónku?

 

New York City, New York

A nakoniec nesmieme zabudnúť na to najdôležitejšie. Možno si viac prírodný typ, no neodsudzuj New York kým si v ňom nebola. Keď uvidíš východ slnka na Manhattane, zaručujeme ti, že zmeníš názor.

14713629_10211381084185803_5871818980669104378_n

Foto: Instagram, harpersbazaar.com