Rozišla si sa s frajerom? Nevieš, ako takúto situáciu prekonať? Poradíme ti čo robiť, aby si príliš netrpela.

Rozchod je vždy nepríjemná záležitosť. Tak či tak, je to súčasť života a ty sa musíš vedieť s ňou popasovať. Ako to však urobiť tak, aby si trpela čo najmenej?

Nezadržuj emócie

Dievčatá sú viac emotívne stvorenia ako chalani, preto občas plačú. Do života môžu vstúpiť bolestivé situácie, ktoré dokážu dostať na kolená všetky. Nie je žiadne hrdinstvo zadržiavať emócie. Plakať môžu aj chalani. A práve rozchod je pre slzy ako stvorený. Plač a krič na celý dom ak ti to pomôže. Neostýchaj sa, všetky zlé emócie potrebujú von. Uľaví sa ti.

Darčeky od “ex” musia preč

Všetky veci, ktoré ti doma zostali po frajerovi musia preč. Či už sú to darčeky, oblečenie alebo spoločné fotografie. Z bytu musí zmiznúť všetko, čo by ti pripomínalo spoločne strávené chvíle s ním. Nemaj strach sa zbaviť aj drahších vecí. Ak nemáš to srdce, aby si nejaké spoločné spomienky vyhodila, vráť ich alebo ich rozdaj kamarátkam.

a

Stretávaj sa s kamarátkami

Zver sa svojim najbližším kamoškám. Povedz im všetko, čo máš na srdci. Nič nezapieraj. Kamarátky ťa podporia. V tej chvíli si uvedomíš, že na svoje problémy nie si sama. Vedľa teba stojí niekto, o koho sa teraz môžeš oprieť. Naplánujte si napríklad spoločný výlet. Prevetráš si hlavu a nebudeš myslieť len na katastrofu, ktorá ťa momentálne stretla. Nesmieš byť zavretá medzi štyrmi stenami. Negatívne pocity z rozchodu sa môžu prehĺbiť až k depresii. Nepodceňuj svoje pocity. Pracuj s nimi.

Venuj sa sama sebe

Momentálne budeš mať viac času. Venuj ho sama sebe. Čítaj knihy, chodievaj do fitka, navštevuj kiná a rôzne párty. Rob len to, čo ťa baví. Zlepšuj sa vo veciach, po ktorých túžiš. Kariéra je pred tebou. Hlavne sa nesmieš zastaviť. Snaž sa robiť neustále niečo, čo zamestná predovšetkým tvoju myseľ.

a

Foto: Instagram