UGG sú svojské, štýlové, teplé a kombinovateľné. V súčasnosti majú mnoho podôb a je ťažké si vybrať tie pravé. Vedeli ste, že ikonické UGG boli pôvodne topánky určené pre surferov?

UGG sú štýlom, ktorý vznikol z tzv. ovčích topánok (sheepboots) pochádzajúcich z Austrálie a Nového Zélandu. Pre tieto topánočky bolo typické, že boli vyrobené z ovčích koží s dvojitou tvárou, vnútorným fleecom a vonkajším povrchom so syntetickou podrážkou.

Tieto topánky 60-tych rokoch využívali surferi, v 70-tych boli zaradené do surferskej kultúry vo Veľkej Británii a USA, koncom 90-tych rokov sa stali módnym trendom a v polovici r. 2000 sa stali svetovým trendom.

 

V čase, keď surferi zháňali tovar pochádzajúci z Austrálie, sa UGG dostali do Veľkej Británie a USA. Netrvalo dlho a stali sa svetovým trendom. Stačilo ich vytiahnuť z pláže, pridať podrážku a nájsť niekoho, kto ich vytiahne do ulíc. Ľudia žijúci v okolí chladných pláži si ich kupovali ako výhradne interiérovú obuv. Okrem surferov ich začali využívať aj iní športovci ako korčuliari, lyžiari a podobne.

Tieto topánky prekonali rodové i vekové hranice, nosili a nosia ich všetci. Dnes ich už poznáme v rôznych podobách – nepremokavé, kožené, so spevnenou pätou, hrubšou podrážkou, s výzdobou a pod. Aj UGG sa stále vyvíjajú a prispôsobujú sa ich milovníkom.

Outfit s UGG

 

Foto: Instagram, Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.