Gilmorové dievčatá sú späť. Hlavne tie staršie z vás si určite spomínajú na kultový seriál, ktorý vysielali aj slovenské televízie a väčšina z nás na ňom vyrastala. Príbeh Lorelai a jej dcéry Rory sa znova vracia na obrazovky a my sme zozbierali pár zaujímavých faktov, ktoré si možno netušila. 

Ženy z rodu Gilmorovcov sa po ôsmich rokoch vracajú so štyroma novými časťami pomenovanými podľa ročných období. Každá bude mať približne 90 minút, takže sa máš na čo tešiť.

Úloha Rory Gilmorovej bola pre herečku Alexis Bledel jej prvá veľká úloha. Veľmi jej pomohla seriálová mama Lorelai, ktorá ju naučila veľa užitočných vecí.

Nakoľko scenár jednej časti bol enormne dlhý, herci sa museli učiť rozprávať veľmi rýchlo.

Použitie hudby vo filme bolo veľmi drahé. Napríklad skladba “Oh my Love” od Johna Lennona stála produkciu 20 000 dolárov.

Scott Patterson, predstaviteľ Lukea, nebol hercom a nemal sa objaviť v ďalších epizódach. Fanúšikovia si ho však natoľko obľúbili, že sa stal jednou z hlavných postáv.

Alexis a Lauren si boli veľmi blízke aj v osobnom živote. Často sa mimo natáčania rozprávali o súkromných veciach a Lauren bola pre Alexis veľkou psychickou oporou.

Alexis Bledel neznáša kávu. Avšak Rory ju vypila na litre. Herečke teda dávali do pohára sódu alebo kolu. 🙂

Liza Weil sa pôvodne uchádzala o rolu Rory. Postava Paris bola napísaná špeciálne pre ňu a my si ju dnes nevieme predstaviť inak.

Mesto Stars Hollow neexistuje. Všetko boli iba kulisy, natáčal sa tu aj seriál Pretty Little Liars.

Foto: Twitter, giphy.com