Veľmi radi počujeme o niekom, kto si svojou vlastnou šikovnosťou a usilovnosťou plní sny. Reč je o Janke z Košíc, ktorá najprv vyrábala vlastné tenisky zdobené kamienkami a mašličkami. Prišiel však deň a rozhodla sa stať veľkou podnikateľkou. 

Janka to má jednoducho v krvi. Vie, čo chce a ide si za tým. Jej sen sa stal skutočnosťou a svojou tvrdou bojovnosťou to dotiahla až k vlastnej značke J&L. A my sme ju pre teba vyspovedali. 🙂

 

Janka, pamätáš si, kedy si začala vyrábať svoje prvé tenisky? Čo ťa k tomu viedlo?

Na tento deň si pamätám veľmi presne. Ráno som otvorila oči, prebrala sa a išla za rodičmi, že sa mi sníval šialený sen. Snívalo sa mi, že vyrábam tenisky s kamienkami a ozdobami. Dodnes mám pred očami ako sa mi smiali, že som blázon. No nedalo mi to. Zobrala som tenisky a skúšala som, niečo vo mne mi vravelo, že to nebol hocijaký sen.

Vždy si túžila stať sa módnou návrhárkou?

Túžila som hrať sa s farbami a látkami, niečo tvoriť. Moje motto znie: ,,Nie som tu na to, aby som hovorila ako sa máte obliekať, ale na to, aby som ukázala svet mojimi očami.”

moderné tenisky

Počuli sme o tebe, že folklór ti je srdcu blízky? Čo je na tom pravdy?

Milujem folklór. Dokonca pripravujem špeciálnu kolekciu. Som veľmi hrdá na to, že som Slovenka, lebo Slovensko je nádherné, farebné a rozmanité.

Ako vznikla značka J&L, resp. Jedinečnosť a Luxus? Prečo práve takýto názov?

Sú to moje iniciály a zároveň tvoria veľmi silného ducha mojej práce.

Určite si sa stretla aj s kritikou a intrigami. Ako si to vnímala? Posúvalo ťa to vpred?

Kritike som veľmi vďačná. V progrese je veľmi dôležitá, poučná a prospešná. Ak by som bola spokojná na začiatku, nikdy by sa moja práca nezlepšovala. Naopak intrigy mi berú energiu a chuť, preto sa im snažím vyhýbať. Pokora je základ úspechu.

stuhy a kamienky

Momentálne je z teba podnikateľka, akými zmenami si prešla?

Od malého sna po podnikanie prešiel rok, a to ťažký rok. Bola to veľmi namáhavá práca. Konečne mám značku, e-shop a stavia sa dielňa. Verím, že v nej vytvorím veľa zaujímavých kúskov. Milujem výšivky, šaty, sukne – skrátka povedané ženskosť.

Túžiš aj po vlastnom módnom dome?

Módny dom? Túžim po mieste, kde keď niekto príde, nájde v mojej práci kúsok seba, nájde tu jedinečnosť spájanú s luxusom. Niečo nové.

 

Ďakujeme za rozhovor a veríme, že to dotiahneš veľmi ďaleko. Budeme ti držať silno palce! Viac Jankinej tvorby nájdeš >>tu>>.

Foto: InstagramAd Riana
Som realistka a žena s veľkým optimizmom. Milujem dobrodružstvá, módu, študovanie, jazyky a výzvy. Rada cestujem a spoznávam nielen krajiny, ale aj nových ľudí. Vo voľnom čase sa venujem joge, boxu a písaniu článkov. Rada trávim čas v kuchyni, kde varím a pečiem, a tak skúšam vždy nové recepty, resp. experimentujem.