Ak aj vy milujete tradičné zemiakové gule, ale ste v diéte a nemôžete si ich dovoliť, máme pre vás skvelú FIT alternatívu. Ochutnajte tieto fantastické proteínové knedličky z tvarohu, bez použitia cukru.

Tvaroh je veľmi dobre stráviteľný, takže ho pokojne môžete konzumovať aj na večeru, taktiež vás aj zasýti a dodá telu hodnotné bielkoviny. S pridaním proteínu navyše si zaistíte kvalitnú dávku živín.

Recept na fitness tvarohové knedličky je jednoduchý a rýchly a pripravíte si ho z minima surovín, no zdravo si zamaškrtíte. Knedličky si zhotovíte z proteínového prášku, ktorý v kombinácii s tvarohom rýchlo zaženie hlad a zasýti vás na dlhšiu dobu.

Odporúčame použiť kvalitný izolát, ten zoženiete na myprotein.sk, nájdete tam viacero variácií a chutí. Tieto knedličky si vieme za pomoci ovsenej alebo cícerovej múky pripraviť aj úplne bez lepku. Ovsenú múku si pripravíte jednoducho rozmixovaním ovsených vločiek na jemnú múčku.

SUROVINY NA PRÍPRAVU

  • 250g tvarohu
  • 1 vajce
  • 30g proteínového prášku Impact Whey Proteín
  • 3-5 PL ovsenej múky (prípadne cícerovej, celozrnnej alebo špaldovej krupice)
  • 150g jahôd (prípadne iného ovocia)

POSTUP

Tvaroh si v miske poriadne rozmiešajte s proteínom, múkou a vajíčkom. Najprv do cesta pridajte 3 lyžice múky, ak je riedke, pridajte jej viac. Z hotového cesta tvarujte pomocou lyžičiek guľky a hádžte ich do vriacej vody.

Počkajte, kým knedličky vyplávajú na povrch a povarte ich ešte 2 minúty.
Hotové knedlíčky preceďte a podávajte s roztlačenými jahodami alebo iným ovocím a zalejte čokoládovým pudingom.

Foto/Zdroj: TGŠéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)