Každá z nás túži počuť občas tie dve čarovné slovíčka. Veľakrát ich tiež samé vyslovíme ako prvé a dúfame, že dostaneme aspoň odpoveď v štýle: “Ja teba tiež.” Tiež márne čakáš, až ti ich tvoj chalan povie? Začínaš sa báť, či to s tebou myslí skutočne vážne? Spísali sme pre teba dôvody, prečo nám chalani nehovoria tak často slová “Milujem ťa.

 

Čakajú na výnimočný okamih

Chalani sú skrytí romantici a túto frázu si často ponechávajú len na výnimočné chvíle. Tieto slovíčka myslia naozaj vážne. Nehovoria ich teda len ako dve slovíčka na rozlúčku pred odchodom alebo pred ukončením telefonického hovoru. Ak ti ich ešte tvoj frajer nepovedal, nezúfaj. Určite čaká na nejaký výnimočný okamih.

Strach z odmietnutia

To je presne ten dôvod, prečo slovíčka “Milujem ťa” vyslovia častejšie baby ako prvé. Páni tvorstva sa skrátka boja, že ich city neopätujeme. Pokiaľ už márne čakáš niekoľko mesiacov, neboj sa ich vysloviť. Tvoj priateľ bude vedieť naisto, že odmietnutia sa báť nemusí. A až potom pravdepodobne nastane ten správny okamih, keď ťa zahrnie týmto vyznaním.

Strach zo záväzku

Existuje určitý typ chalanov, ktorí majú pocit, že s vyslovením týchto kúzelných slovíčok prichádzajú o kontrolu nad vlastným životom. Týmto typom je najlepšie sa rovno vyhnúť, ušetríš si mesiace v depresiách. On je totiž ešte mentálne nevyzretý a príliš zahľadený do seba, aby pochopil, že aj ty máš nejaké city. Pokojne ťa môže zahŕňať kvetinami, romantickými víkendami, prejavmi záujmu a všemožne ti dávať najavo, že si preňho tá jediná. Máme pre teba len dve slová: nie si!

Pochybnosti o sebe

Paradoxne, čím zamilovanejší ľudia sú, tým horšie sa im tieto slová hovoria. Prečo? Pretože stále nemôže uveriť, že chodíš práve s ním. Prípadne sa bojí, že to nemyslíš rovnako vážne ako on. Daj mu teda najavo, že o neho naozaj stojíš. Vhodne zvolený kompliment poteší nielen baby, ale aj chalanov. Alebo si naplánujte spoločnú romantickú večeru a pomôž mu tak nájsť tú výnimočnú chvíľu. Možno potom budeš milo prekvapená.

Foto: Instagram, giphy.com