Rozprávka uzrela svetlo sveta ešte v roku 1991 a ihneď sa zaradila k najobľúbenejším príbehom pre deti aj dospievajúcich. Aj napriek skeptickým názorom niektorých Disneyho priateľov, sa stala rozprávka jednou z najúspešnejších a príbeh o princeznej Belle a škaredom zvierati s dobrým srdcom sa zachoval po generácie. Čo všetko o ňom nevieš? :O 

 

 

Belle je najstaršia Disney princezná. Mark Henn, ktorý ma na starosti navrhovanie postáv povedal, že Belle bola od začiatku vytvorená ako dievča, ktoré má 20 rokov. Jej osobnosť bola inšpirovaná Katherine Hepburn z filmu “Little Woman.”

Titulnú pieseň naspievala Angela Lansbury, ktorá si najprv myslela, že nie je tá pravá a nehodí sa k rozprávke. Avšak produkcia ju úpenlivo prosila, aby tomu dala aspoň jednu šancu a ak sa to nepodarí, tak v tom nebude pokračovať. Pieseň naspievala hneď na prvýkrát. 🙂

Belle bola jedinou postavou v dedine, ktorá bola oblečená v modrom. Volali ju tiež “Modré dievča”. Oddeľovalo ju to od všetkých ostatných. Producenti tým chceli ukázať jej jedinečnosť.

Pri scéne kedy sa zo Zvieraťa znova stane krásny princ, bol použitý dym. Málokto vie, že nebol animovaný, išlo o skutočný, reálny dym.

Princ v rozprávke nemal nikdy žiadne meno. Bol pomenovaný názvom “Zviera” alebo skrátka princ. Fanúšikovia si však v jednej Disney hre pre neho vytvorili meno, Adam.

Foto: giphy.com, YouTube | Video: YouTube