Slovenská premiéra prvého filmu „Fantastické zvery a ich výskyt“ zo spin-off série k legendárnym príbehom o Harrym Potterovi sa nezadržateľne blíži. My ti ponúkame pár dôvodov, prečo by si ju rozhodne mala zaradiť do svojho programu.

 

Pretože ROWLINGOVÁ

O tom, že príbehy o mladom čarodejníckom učňovi Harry Potterovi výrazne pozmenili chod detskej literatúry a ukázali mnohým deťom krásy čítania, niet pochýb. Harry Potter je fenomén prinavrátiť atraktívnosť fantasy žánru a to práve nenáročným a pútavým spôsobom, akým bol napísaný.
A scenár k filmu “Fantastické zvery a ich výskyt” nepísal nikto iný ako samotná J.K. Rowlingová. Preto neváhaj a vráť sa spolu s novou zápletkou do známeho čarodejníckeho sveta.

rowlingova

Pretože čarodejnícky svet

Film ti ponúka ďalšiu možnosť nazrieť do sveta mágie a kúziel. Dozvieme sa o tom, ako funguje čarodejnícky svet mimo Británie. Spoznáš pár nových postáv a kto vie, možno sa naučíš aj nové zaklínadlá, či recepty na zvláštne elixíry.

Pretože NEW YORK

V spin-off sérii sa dej, narozdiel od HP, neodohráva na krásnom hrade Rokfort v Británii, ale v New Yorku. A my sa nemôžeme dočkať ako bude čarodejnícky New York z roku 1926 vyzerať.

Pretože čarodejnícke kostýmy

Premietania FZAIV sa určite nezaobíde bez čarodejníckych habitov, prútikov či šperkov a odznakov v podobe Darov smrti. Bude to ako malý šprtácky Halloween, ktorý sa oplatí vidieť.

kostym

Pretože Eddie Redmayne

Či už si Eddieho videla hrať v Teórii všetkého, Dánskom dievčati alebo Pilieroch Zeme, o jeho hereckých kvalitách určite nepochybuješ. 34-ročný Oscarom ocenený Brit je považovaný za najlepšieho herca tejto doby a my sa nemôžeme dočkať ako sa zhostí úlohy Newta Scamendera.

eddie

Poslednýkrát si pozri trajler, zavolaj kamošky, zober si prútik a hor sa do kina za mágiou!

Foto: Twitter | Video: YouTube