Aj ty si sa určite hrávala s bárbinami, a nehovor, že si o tej pravej od Mattela nesnívala 🙂 Spoločnosť prichádza s novými Barbie dievčatami, tie majú zrušiť predsudky a mýty o tom, čo je skutočná krása.

Už dávno sa Mattel prestal sústrediť len na dlhonohú blondínu. Z veľkej ponuky si môžu dievčatá vybrať prezidentku, kuchárku, tenistku či inžinierku, tmavovlasú, ryšavú či blond.

Podľa viacerých štúdií je dokázané, že už 5-ročné dievčatká sa považujú za menejcenné a hanbia sa pred ostatnými za svoje nedostatky, ktoré si už v takom ranom veku uvedomujú. Tým strácajú sebavedomie a dôveru vo vlastnú identitu.

Ako vyzerajú nové bábiky?

Ide o nový projekt s názvom DREAM GAP, ten skúma rôzne kultúrne aj pohlavné stereotypy. Bábiky chcú vyjadriť, že KAŽDÉ dievčatko je jedinečné a nezáleží na tom, ako vyzerá. ♥

Foto: Twitter/mattel | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)