Čuduješ sa, kam zmizli všetky obľúbené ikony s názvom GIF? Pohyblivé postavičky, ktoré oživili množstvo nudných “stories” sú zrazu preč zo sietí ako Instagram či SnapChat. Poznáme dôvod.

Ako uviedla spoločnosť TechCrunch, Instagram spolu so Snapchatom dočasne odstránili funkciu GIF po tom, ako sa objavil na oboch aplikáciách skutočne ofenzívny gif. Väčšina použivateľov reagovala takmer pohotovo a screenshoty rasistickej nálepky zaplnili sociálne siete, na ktorých označovali hlavné účty sociálnych sietí.

Ospravedlnenie

Hovorca spoločnosti Snapchat sa ospravedlnil za vzniknutý problém: „Hneď ako sme boli o situácii informovaní, funkciu GIF sme odstránili a zakázali sme prístup Giphy, dokým si nebudeme istí, že sa podobná situácia nezopakuje.“ K vzniknutej problematike sa vyjadrila aj samotná spoločnosť poskytujúca širokú škálu gifov: „Použivatelia našli v našej knižnici urážajúcu nálepku, my sme ju na základe našich podmienok okamžite odstránili.

Po preskúmaní incidentu sme zistili, že bola táto nálepka k dispozícii kvôli chybe v našich filtroch. Zamestnanci GIPHY ďalej kontrolujú každú nálepku GIF ručne a malo by to byť dokončené v krátkom čase. Berieme plnú zodpovednosť za tieto nedávne udalosti a úprimne sa ospravedlňujeme každému, kto bol urazený.“   Gify: Giphy.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.