Milovanie je vyvrcholením každého vzťahu. Ale kým naň dôjde, predchádza tomu dlhá cesta. Práve bozkávanie je jednou z prvých vecí blížiacich sa k intimite, ktorú so svojím frajerom zažijete. Stále si myslíš, že bozkávanie nie je dôležité? Potom čítaj ďalej!

Nežnosti sú dôležité nielen na začiatku vzťahu, ale aj v priebehu celej vašej spoločnej životnej cesty. Dotýkajte sa jeden druhého nielen rukami, ale aj ústami. Pery ako také sú najodhalenejšou erotogénne zónou, ktorú na tele máme. Používaj ju!

Biológovia z Univerzity ETH v Zurichu nedávno zverejnili štúdie týkajúce sa práve bozkávania. Dobrovoľníci sa postupne bozkávali s niekoľkými partnermi a vedci zaznamenávali ich pocity slasti, vzrušenia a tvorbu dopamínu. Ich zistenia sú jasné. Čím odlišnejšia genetická výbava, tým sú príjemné pocity výraznejšie! Bozkávaním sa teda navzájom testujete!

3a36ef1c00000578-3921840-image-a-26_1478731059988

Okrem čuchu teda v spoznávaní ideálneho partnera hrá úlohu aj bozkávanie. A to už je dôvod to skúšať! Alebo nie? Pri “nekompatibilite” nemusíš rovno ukončovať vzťah. Možno je ten druhý len neskúsený.

Nezanedbateľné plus bozkávania je aj zvyšovanie tvojej a partnerovej imunity. Neveríš? Pri bozkávaní si vzájomne vymieňate nielen lásku a príjemné pocity, ale aj menej romantické veci, ako sú vírusy a baktérie. Vaše telá sa tak s nimi učia bojovať a vy si zvyšujete imunitu, ktorú potom odovzdáte svojím prípadným deťom!

Ešte stále podceňuješ dôležitosť bozkávania? Tak to nerob a pobozkaj svojho priateľa hneď ako sa nabudúce stretnete!

Foto: Instagram