Časopis Time, tak ako každý rok, zverejnil rebríček najvplyvnejších tínedžeriek na svete. Medzi zvučnými menami ľudí, ktorí tento rok „hýbu svetom”, nechýba obľúbená Maisie Williams, kontroverzná Kylie Jenner či krásna speváčka Zara Larsson. Poď sa spolu s nami pozrieť na to, kto sa ešte v tomto zozname nachádza. 🙂 

 

Kylie Jenner, 19

Kylie Jenner je televízna hviezda a modelka, známa najmä z reality show “Keeping up with Kardashians” o rodine Kardashianovcov. Spolu so svojou sestrou Kendall Jenner vydali sci-fi knihu Rebels: City of Indra. Spolu tiež navrhli módnu kolekciu “Kendall and Kylie”. Má taktiež vlastnú kozmetickú značku “Kylie cosmetics”.

1

Malála Yousafzai, 19

Malála je pakistanská bojovníčka za ľudské práva, najmä práva dievčat na vzdelanie, za čo v roku 2014 získala Nobelovu cenu za mier a stala sa tak najmladším nositeľom Nobelovej ceny v dejinách. V októbri 2012 prežila útok talibanského ozbrojenca, ktorý ju postrelil do hlavy a do krku, keď sa vracala autobusom zo školy. Po útoku vznikla na jej podporu petícia, vďaka ktorej sa stala najmladším človekom nominovaným na Nobelovu cenu mieru v histórii.

1

Maisie Williams, 19

Maisie Williams je britská herečka. Jej najznámejšia rola je Arya Stark vo fantasy televízie HBO. Za túto rolu bola nominovaná na cenu Emmy. Je bojovníčkou za ženské práva a práva utečencov.

1

Zara Larsson, 18

Zara Larsson je švédska speváčka. V roku 2008 sa zúčastnila speváckej talentovej súťaže, kde zaspievala niekoľko piesní, a zvížazila najmä vďaka piesni “My heart will go on”. Preslávila ju najmä pieseň “Never Forget You” a “This One’s For You” s Davidom Guettom.

1

Maddie Ziegler, 14

Maddie je americká tanečníčka, herečka a modelka, ktorá dosiahla veľkú pozornosť vo veľmi nízkom veku. Po prvýkrát sa objavila v reality show “Dance Mums” v roku 2011. Od roku 2014 až po 2016 sa pravidelne objavovala v hudobných videoklipoch speváčky Sie, vrátane  „Chandelier“, „Elastic Heart“, „Big Girls Cry“, “The Greatest” a „Cheap Thrills“, ktoré spoločne získali takmer 3 miliardy videní.

1

Foto: Instagram | Zdroj: elle.com