Facebook, Instagram, Twitter či iné sociálne siete sú momentálne na vrchole svojej popularity. Takmer každý mladý teenager má v mobile nainštalovanú aplikáciu s veľmi známou podobizňou foťáku či štvorec s písmenkom „F“ bielej farby na modrom podklade.

Tieto moderné technológie rozhlodali a doslova zničili celú spoločnosť. Každý deň máš možnosť vidieť na ulici náhliacich sa mladých ľudí, ktorých prívetivý úsmev, bohužiaľ, nepatrí tebe. Pohľadmi skúmajú dotykové telefóny, ktoré zvierajú v dlaniach a ani sa neobťažujú pozerať si pod nohy. Takže sa nečuduj, keď do teba pri zamyslenej chvíľke – študujúc krásy tvojho rodného mesta – vrazí podobná osoba kráčajúca až príliš rýchlo vpred, spolu s modernou dobou dnešnej civilizácie.

Na týchto sociálnych sieťach sa denne virtuálne stretávajú ľudia, či už rovnakého alebo opačného pohlavia. Nejeden pár sa taktiež takto zoznámil. Ááách… aké romantické. Neskutočne romantické klišé inšpirované filmom s Tomom Hanksom a Meg Ryan (Láska cez internet). Toto sa však deje len v romantických filmoch a láska cez internet už nie je tak romantická a hlavne ojedinelá, aká kedysi bola.

Zdá sa, že ľudia v dnešnej dobe sú takí leniví, že sa im nechce už ani vstať z postele a vyraziť na „lov“ do ulíc, kde by sa mohli spoznať s naozajstnou pravou láskou na celý život. Zbierať si do pomysleného albumu nenahraditeľné spomienky už v tejto modernej dobe plnej technických výdobytkov nie je práve pokrokové. „Lepšie“ je totiž zdieľať svoje spomienky na profil Instagramu, Facebooku alebo Snapchatu.

selfie dievčat

Zamyslime sa nad sebou. Je normálne dennodenne sa dozvedať súkromné informácie o iných ľuďoch na sociálnych sieťach? Je normálne vedieť o susedoch oproti viac, než viete sami o sebe? A je normálne, keď chlapec píše neznámemu dievčaťu, aká je nádherná a milá, čo vie len prostredníctvom správ a fotiek na sociálnych sieťach? Romantika vďaka nim vymrela a ľudia sú čím ďalej uzavretejší. V ich spravách sa totiž objavujú slová, ktoré by neboli schopní povedať si z očí do očí…

Foto: Pexels.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.