Ak si si doteraz myslela, že moslimské dievčatá sa narodia len preto, aby mohli slúžiť svojmu budúcemu manželovi, táto mladá YouTuberka ťa vyvedie z omylu.

Volá sa Asha Hussein, má 24 rokov a žije v Londýne. Cez svoj YouTube kanál s názvom Asha Everyday sa prihovára svojim sledovateľom (má ich 17 000), už od roku 2015.

Podľa nej majú ľudia celkom mylnú predstavu o živote mladej moslimky, snaží sa tak o zmenu ich postoja. Pravidelne hovorí o každodennom živote, o radostiach aj starostiach. Pritom, samozrejme, vždy nosí na hlave hidžáb.

Vo svojich videách sa na jednej strane venuje celkom neutrálnym veciam, ako je jej vysokoškolský život, ale na tej druhej sa nebojí ani kontroverzných tém, ako napr. obťažovanie, dohodnuté sobáše, moslimskí chlapci a randenie s nimi.

“Myslím, že ľudia nás vnímajú ako konzervatívne ženy podriadené mužom, bez kariérnych ambícií a našim jediným cieľom v živote je podľa nich vydať sa,” hovorí. Vysvetľuje, že aj dievča má do budúceho sobášu čo povedať. “Nie je to tak, že sa jedného rána zobudíme a sme vydaté. Dohodnutý sobáš je niečo iné ako nútená svadba.” S chlapcom vraj môžu najskôr randiť – s tým dohodnutým.

Ďalej porovnáva moslimské a nemoslimské vzťahy. Tie ich sú vraj bezproblémovejšie, pretože nerandia len pre zábavu alebo z nudy. Sú spolu za jediným cieľom – založiť rodinu a mať deti.

Preto sa moslimskej žene nemôže stať, že bude túžiť po deťoch a jej priateľ alebo manžel nie. Preto vyzýva ženy a dievčatá, aby s mužmi, ktorí sa chcú len zabávať, nestrácali čas.

Zdroj: independent.co.uk | Foto: Instagram, Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.