„Toto oľutuješ Bieber!” skríkla Hailey, keď som spolu s Amy a Justinom nastupovala do výťahu. „Čo to bolo preboha?” spýtala sa šokovaná Amy. „Psychicky narušená hviezdička to bola,” poznamenala som a Justin s Amy sa začali smiať.

„Boli ste nejak dlho nie?” spýtala sa Pattie, keď sme prišli do izby.
„Bola tu Hailey.”
„A?” Pattie bola veľmi zvedavá, čo sa stalo.
„Poslal som ju do hája.”
„Konečne!” skríkla radostne Pattie, Hailey nemala veľmi v láske, pretože už na začiatku v nej videla akúsi falošnosť.
„No a vybavili ste to, čo ste mali?” opýtala sa mama, ktorá si nervózne hrýzla do nechtov.
„Áno mami,” povedali sme s Amy jednohlasne, podišli sme k nej a objali ju.
„Mimochodom, raňajky ste spravili úžasné,” povedala Pattie, keď dojedala hemendex.
„Ďakujem,” Justin sa začal smiať a šiel do kuchyne po maslové croissanty a priniesol jeden mne, Amy aj sebe.
„Tak Amy, zabývaj sa tu a ja s Ellen ideme na nákupy,” povedala Pattie.

„Tvoja mama je úžasná, to ako pomáha mojej mame, aby sa psychicky nezrútila z otca. Aj ty si úžasný, že si nám pomohol. Neviem ako ti to všetko oplatím, ale raz ti tie peniaze čo za nás platíš, určite vrátim.”
Povedala som so zamilovaným pohľadom na Justina a on si ma k sebe pritisol.
„Mne netreba žiadne peniaze, mne netreba aby si mi to oplácala. Mama nerada vidí ľudí, ktorých má rada, smutných a to ani ja. A ľúbim ťa na to nezabúdaj jasné?” povedal Justin a dal mi pusu na ústa.
„Ehm. Neruším?” prerušila nás Amy, ktorá sa na náš romantický dialóg celý čas pozerala, no ani jeden sme si to neuvedomovali.
„Ach jasné Amy,” povedala som a išla jej ukázať izbu.
„Môžeš si vybrať. Spať so mnou a Justinom alebo na sedačke.
„Mohla by som dnes spať pri vás? A sľubujem že zajtra vám už dám pokoj a budem spať na sedačke.”
Amy bola ešte vystresovaná z toho, čo sa stalo doma a tak som jej rozhodnutie chápala.
„Nevadí ti to?” Opýtala som sa a psími očami som pozrela na Justina.
„Jasné že nie.” Povedal s tým jeho úžasným úsmevom.

Keďže sme boli celý deň sami traja, tak sme hrali rôzne hry – karty, človeče, twister a podobne. Na večeru som urobila špagety, Amy bola unavená, a tak išla spať okolo deviatej a ja s Justinom sme si zapli telku a navzájom sme sa krmili špagetami a jedna špageta spadla Justinovi na čierne tielko.
„Ty si ale nešikovná.” Zasmial sa a jednu špagetu mi položil na nos.
„Héééj!” Skríkla som keď ma Justin fotil na jeho iphone.
„Si tam taká zlatá. Dám si ťa na pozadie.” Povedal a obaja sme sa smiali.

Justin mi tú špagetu ústami zobral z nosa a zjedol ju, potom si z taniera zobral jednu špagetu a vložil si do úst jeden koniec a ja druhý a spoločne sme to z dvoch strán do seba pchali až sme sa v strede stretli a pobozkali. Potom sme sa obaja prezliekli do pyžám a ľahli sme si do postele natlačený na seba, keďže Amy sa tam vo veľkom rozťahovala.

Ráno keď sme ešte spali zaklopal niekto na dvere, keďže som to počula išla som otvoriť. Vo dverách stála mama s papierom v ruke.
„Neuveríš zlatko! Otec sa konečne spamätal a požiadal o rozvod. A posiela ti ešte jeden list, tu máš. Prečítaj si ho a potom všetci spolu pôjdeme na kávu.”

Povedala mama a vrátila sa naspäť do izby a ja som si sadla na sedačku a najprv som skúmala obálku. Bolo na nej  „Od Bena Morrena pre jeho krásne a statočné dcéry Abby a Amy.”
Obálku som nechtom pretrhla a otvorila kancelársky papier,  začala som čítať a po tvári mi začali tiecť slzy.

„Drahá Abbey, viem že tento list dá mama najskôr tebe. Za prvé sa ti chcem ospravedlniť za všetko, čo som ti spôsobil, keby som nebol pripitý, tak by som nikdy, to čo som povedal nepovedal a v živote by som na teba nepoložil ruku, a viem, že som ti pred rokom sľúbil že sa tvojej mamy nedotknem a budeme opäť šťastná rodina. Ja viem, porušil som to, no nechcel som. V práci sa mi nedarí, a tak som začal znova piť a nervy som si vybíjal na vás ale ja som nechcel. Za triezva by som to, čo som spravil, určite nikdy nespravil. A ospravedlň sa za mňa prosím aj Justinovi za tie vyhrážky, je to dobrý chlapec a dúfam, že on ťa urobí šťastnou nie ako Jared alebo ja. Chcel by som sa vám ospravedlniť, že tri roky som tvoju mamu podvádzal a klamal som vám. Moje služobné cesty nikdy neboli služobné cesty, boli to výlety za mojou priateľkou do New Yorku. Mám s ňou dvojročnú dcéru Lusiet. Viem, že po tomto liste ma začnete zo srdca nenávidieť, ale snáď mi raz odpustíte a prídete za mnou do New Yorku kde sa sťahujem. Rozvod by mal prebehnúť bez komplikácií, keďže to je pre nás všetkých to najlepšie. Chcem aby ste vedeli, že vás neskutočne ľúbim a dúfam, že v živote budete šťastné, náš starý dom vám prenechávam už pozajtra sa tam môžete nasťahovať. Snáď ma budete chcieť ešte niekedy vidieť alebo počuť. Váš ocko. Ľúbim vás moje maličké.”

Keď som dočítala list, slzy mi začali tiecť ako vodopád, Justin ma počul, a tak pribehol ku mne.
„Abby čo sa stalo?” Spýtal sa ustarostene a ruku mi položil na plecia a druhou ma hladkal po kolene.
„On mal tri roky priateľku s ktorou má dcéru!”
Justin mi list zobral z ruky a pochopil, že reč je o mojom otcovi.
„To bude dobré,” utešoval ma.

Foto: TwitterZora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)