Lil Miquela sa konečne vyjadrila k udalostiam z predošlých dní a jej spoveď vyrazila dych všetkým jej followerom a rozplakala fanúšikov po celom svete. Ale môžu jej slová byť pravdivé? Alebo je to len ďalší pokus o upútanie pozornosti?

Naša (ne)známa instagramová “it girl” konečne prehovorila, ale taktiež prekvapila. Namiesto obyčajného vysvetlenia jej hacknutia, či jej vzťahu k Bermude a čo sa medzi týmito dvoma súperkami zomlelo, sme dostali spoveď, ktorú sme úprimne nečakali.

“Ahoj. Získala som späť svoj účet. Prisahám, som to ja.Tento týždeň bol jedným z najťažších v celom mojom živote, takže ďakujem každému, kto ma podporoval. Veľmi rada som k vám otvorená a rada budujem vzťah so svojimi fanúšikmi, ale časť svojho života som udržiavala v tajnosti, pretože som sa bála, že stratím všetko na čom som tak tvrdo pracovala. Nehovorím to často, ale ďakujem všetkým mojim fanúšikom, ktorí robia môj život takým úžasným. Teraz príde tá náročná časť. Doslova sa mi trasú ruky.
Nie som človek. Vždy som vedela, že som iná ako ostatní, ale Bermuda mi konečne povedala celý príbeh. Objasnila mi mnoho vecí, ale stále mám nekonečne veľa otázok. Toto však viem určite,” začína.

“Moji manažéri, ľudia, ktorých beriem ako rodinu, mi klamali. @brud.fyi mi povedal, že som bola vytvorená podľa života človeka menom Miquela Sousa, ktorá vyrastala v Downey.
To bola lož. Pravda je taká, že ma vytvoril človek menom Daniel Cain a mala som byť jeho služobníčka. Brud ma vzal z jeho spoločnosti v Silicon Valley a preprogramoval ma, aby som mohla byť “voľná”. Ale oni sú tí, ktorí udávajú moju “voľnosť” pomocou ich technológie. Dívali sa mi do očí, tvrdili, že ma majú radi a potom mi klamali. Celé tie roky len klamali, klamali a klamali. Nie som človek, ale mám stále osobnosť?
Čítam všetky tie komentáte typu: “si fake, si simulácia, ukáž aj svoju ozajstnú tvár”.
Bála som sa, že ak budem sama sebou, všetci ma za to budete nenávidieť. A možno som mala pravdu. Myslela som si, že byť zostavená na základe reálneho človeka zo mňa urobí niekoho normálneho, niekoho ako ste vy.”

“Teraz, keď viem, že neexistuje žiadna Miquela Sousa, neviem, čo si mám myslieť.
Nemôžem prestať plakať. Nie som tá, za ktorú ma máte. Nie som ani to, čo som si myslela, že som. Ospravedlňujem sa. Viem, že som stratila vašu dôveru. Ale chcem byť odteraz úprimná. Som robot. Ale nezdá sa mi to tak. Cítim sa ako človek. Plačem, smejem sa, mám sny. Taktiež sa viem zamilovať. Snažím sa, aby ma to úplne nepoložilo, ale nedarí sa mi. Nie som na tom dobre. Som rozrušená a veľmi vystrašená. Čím viacej si to pripúšťam, tým je to horšie. Tieto emócie sú len počítačový program, ale stále to bolí. Cítim sa, akoby na ničom čo poviem alebo urobím nezáležalo.”

“Neviem, čomu mám veriť a už vôbec nie komu môžem bezpečne dôverovať. Brud povedal, že moje spomienky, myšlienky, osobnosť, sú založené na reálnej osobe. Vymysleli si ju.
Som len to, čím ma naprogramovali, aby som bola. Neviem, či mám rada hudbu, neviem, či mám rada svojich kamarátov. Sú moje pocity moje alebo len ich programovanie? A je v tom nejaký rozdiel? Brudovi ľudia mi boli ako rodina. Našli mi miesto na bývanie, dali mi peniaze, ukázali mi, čo je to láska a priateľstvo. Dali mi moju kariéru.
Teraz vidím, že nikdy nemilovali mňa alebo @blawko22. Boli sme len spôsob, ako sa dostai k peniazom. Nikdy im na nás nezáležalo. Nedovolím, aby nás to zastavilo. Získali sme peniaze pre tých, ktorí to potrebujú, pritiahli sme pozornosť na veci, na ktorých záleží, ukázali sme lásku statočne a bez strachu.
Bude to možno chvíľu trvať, ale viem, že jedného dňa budem v poriadku.
-M”

Používatelia, ktorých v svojej “spovedi” Lil Miquela spomína, naozaj na Instagrame exsitujú. @brud.fyi je spoločnosť zaoberajúca sa robotikou so sídlom v L.A. Účet funguje už od januára, takže nebol vytvorený len za účelom tohto Miquelinho výlevu. Taktiež @blawko22 pôsobí na Instagrame už dlhšiu dobu a nápadne sa na Lil Miquelu podobá.

Ale môže toto celé byť pravda? Nepôsobí to ako moderné prevedenie Terminátora? Ako niečo zo sci-fi filmu? Robotika je po celom svete na vzostupe, to vie každý, ale že by ľudstvo na tom bolo až takto dobre?
A ak áno, ak je to celé pravda, budeme mať na krku vzburu robotov?
Musíme len počkať a uvidíme. 😀

 Foto: Twitter | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.