Z pohľadu Jess 
Chrbtom mi prechádzali zimomriavky a vedela som, že toto nie je ani trocha dobré. Ako sa sem dostal a čo chce? Prečo by sa len tak zrazu objavil tu, nie je to náhoda. Nič nie je náhoda. 

,,Bi-Billy,” zakoktala som, ,,čo tu chceš?” spýtala som sa slabším hlasom, nechcela som ale aby vedel, že mám strach.
,,Prechádzam okolo a vtáčiky čvirikali, že vraj si tu na dovolenke. Prišiel som ťa pozrieť.” sadol si vedľa mňa a odpil z pohára.
,,Daj si, nehanbi sa.” núkal mi vodku a ja som mala sto chutí ju celú vypiť.
Snažila som sa postaviť a okamžite sa vytratiť. Avšak Billy ma stiahol za ruku a nútil ma zostať sedieť na mieste.
,,Ani sa nepohni dievčatko. Ako veľmi si nám to všetko uľahčila.” zasmial sa a z vnútorného vrecka na saku vyťahoval balíček cigariet.
,,Ešte raz sa pýtam. Čo odo mňa chceš? Ja nemám nič, čo by ti pomohlo.” odvrkla som.
,,Ale pravdaže máš, srdiečko.” a pohladkal ma tými svojimi špinavými prstami po líci.
Ihneď som sa odtiahla, bolo mi z neho zle.
,,Pozrime sa, krásavica sa nechce hrať. Fajn.” zrazu zmenil tón hlasu.
,,Stihla si sa rozlúčiť so svojim princom?” spýtal sa provokačne.
Ako rozlúčiť? Čo to splieta? Preboha! On si prišiel po Jakea!
,,Rozlúčiť? Nikdy. Jakea nedostaneš.”
,,Nebol by som si taký istý.” a vyťahoval mobil, v ktorom niečo hľadal. Položil predo mňa rozsvietený displej a ja som sa pomaly pozrela. Nemohla som uveriť, skoro sa mi zastavilo srdce.
Bola to fotka Jakea, dobitého Jakea, ktorý bezvládne sedel pripútaný k stoličke.
,,Ty bastard!!! Čo si mu urobil?? Kde je? Kde je Jake?” kričala som ako zmyslov zbavená, no nikto v bare si ma ani nevšimol. Zrazu som mala pocit, že všetci sú jeho prívrženci.
Billy ma schytil za ruku a ťahal ma za sebou. Dostali sme sa až k jeho autu a potom si pamätám len silnú bolesť, ktorú som ucítila na líci.

Z pohľadu Jakea

Neznášam keď sa hádame, ale rovnako neviem pochopiť, čo s tým dievčaťom je. Správa sa otrasne a neviem prečo je ku mne taká. Áno, možno vyzerám ako idiot, ktorý ju nevie pochopiť, ale doparoma, kto tým ženám má rozumieť? Robím všetko pre to, aby bola spokojná a ona si stále niečo nájde. Neviem či bol dobrý nápad utekať a brať ju so sebou. Možno jej láska bola len krátkodobá záležitosť a dievča pomaly prichádza na to, že chce žiť inak. Nemôžem jej to vyčítať.
Ako som tak premýšľal, vytrhol ma z mojich predstáv akýsi šum v predsieni. Vrátila sa Jess.
Jasné, len potrebovala trocha vychladnúť. Porozprávame sa a spoločne na niečo prídeme. Milujeme sa a to je základ.
Pomaly som vyšiel z kuchyne no nikde som ju nevidel. Keď som so sklopenými ušami otvoril dvere do obývačky a v kútiku duše sa tešil na pekné udobrovanie, začul som známy hlas.
,,Dobrý večer, Jake.”
Otočil som sa a neveril som vlastným očiam. Potreboval som ihneď prefackať alebo sa jednoducho zobudiť. Za mnou stál John. Áno, ten John. Jessicin otec, John. John, ktorý ma zbil. John, pred ktorým som Jess odviedol preč. Toto musí byť sen.
Stále som sa nezmohol na slovo, len som tupo stál.
,,Prečo nič nepovieš? Všetko sa ti vracia kamarát môj, trpko oľutuješ, že si sa mi vzoprel,  a že si mi vzal dcéru.” povedal bez mrknutia oka.
,,Ja som ti nikoho nevzal. Ona šla sama.” osmelil som sa. Vôbec som sa nebál o seba, mal som strach len o Jess. Vlastne je aj dobre, že tu nie je. Dúfam, že to stihnem vyriešiť pokým sa vráti.
,,Priveď mi Jessicu a skoncujeme s tým. My dvaja sa už nemáme o čom baviť. Vždy som vedel, že si bol omyl. Nikdy si sa nemal narodiť. Všetko tak veľmi ľutujem a chcel by som vrátiť čas.” spomínal, avšak ja som nejako nerozumel súvislostiam.
,,Okamžite odtiaľ vypadni, Jess s tebou nepôjde. Nechaj nás na pokoji. Je nám dobre a ty na ňu musíš zabudnúť, ublížil si jej dosť.” pomaly som sa chcel priblížiť k stolíku pri okne, kde som mal skrytú zbraň.
,,To ani neskúšaj Smith, lebo ti odstrelím hlavu hneď a tu. A nezaváham.” namieril na mňa zbraň.
V tom mu zapípal mobil. John sa pozrel sa na správu a ja som okamžite využil šancu, skočil som na neho a chcel ho zbaviť pištole v môj prospech. Niekoľko minút sme spolu na zemi bojovali, avšak John mal značnú prevahu. Bol starší, silnejší, vyšší a mal na mňa väčšiu zlosť.
Začal ma biť po tvári a ja si spomínam ako mi postupne chabli zmysly. Posledné na čo si pamätám bolo, že mu niekto dal vedieť, že Jess nie je v dome. Uveril tomu, zviazal ma, naložil do kufra auta a odišli sme nevedno kam. Láska moja, musím bojovať, nemôžem ťa takto stratiť.

Z pohľadu Jess

,,Jessica, zlatko. Už som pri tebe. Nič sa ti nestane, neboj sa.” počula som ako sa mi niekto prihovára, no nevedela som si vybaviť jeho tvár. Stále som videla rozmazane a v hlave mi neskutočne hučalo.
,,Kde som, kde je Jake? Jake?” bol prvé čo som chcela vidieť, počuť. Chcela som sa uistiť, že je pri mne avšak, nebol to Jake kto sa ma snažil upokojiť. Bol to môj otec.
,,Otec? Čo tu robíš? Kde to sme? Otec, bol tu Billy, musíme rýchlo zmiznúť, určite je niekde nablízku.” pomaly som sa spamätávala z toho šoku, no dôležité bolo rýchlo odísť, potom sa budem zaoberať tým, že sa tu zjavil môj otec.
,,Billy je ešte stále tu. A neodíde kým nedostane to, čo chce.” bol tu. To on ma uniesol. Ale čo moj otec? A Jake? Bože, čo urobil s Jakeom? Spomínam si na fotku, ktorú mi ukázal. Čo ak ho už dávno dobil na smrť a teraz čaká už len na mňa a Johna?
Otec však nevyzeral vôbec rozrušene, práve naopak. Postavil sa k Billymu a ten mu očami ukázal čo má urobiť.
,,Otec? Čo to má znamenať? Ty si tu s ním? Ty si mu pomohol aby uniesol Jakea a takto ho zmordoval?” kričala som čo mi hrdlo stačilo avšak pripútaná k stoličke som nemohla vôbec nič urobiť.
,,Jess, buď ticho. Nerozumieš tomu. Nevieš o čo tu ide. A vlastne, Jakea som zmlátil sám.” pozrel sa na mňa bez akéhokoľvek pocitu. Konečne sa to vo mne utvrdilo, ja už nemám otca. Toto by žiadny otec neurobil svojej dcére.
Billy si ma sotva všimol, mala som pocit, že v tejto miestnosti som úplne zbytočne. Všetka pozornosť sa sústredila na Jakea, ktorý sa s mojím otcom zjavil vo dverách.
Bol dobitý, jedno oko mal opuchnuté a úplne zavreté, ústa rozbité, z nosa mu tiekla krv. Ledva stál na nohách, no otec ho privliekol ako špinavého psa a hodil ho na zem.
Pozeral striedavo na mňa, potom na Billyho.
Bol to otrasný pohľad, srdce mi išlo puknúť od žiaľu, cez slzy som poriadne ani nevidela. Chcela som ísť k nemu, chrániť ho, pohladkať mu tvár a pofúkať rany.
,,Myslím, že máme čo sme chceli. Jake prezradil všetko, tak skoro sa nepozviecha. Vezmem Jess a idem domov. Ty zmizni a skončili sme. Nikdy sa o tom nikto nedozvie.” povedal otec.
,,Pomaly, pomaly. Nemáme čo sme chceli. Jake skončil. Vieš to. A skončíš to ty John. Inak sa tvoja dcérenka nedožije rána.” vyhrážal sa Billy a mne pomaly dochádzalo o čo tu ide. Chcú zabiť Jakea.
,,Nie Billy. Ten chlapec mi leží v žalúdku ale nezabijem ho. Nie pred Jessicou.” konečne vyslovil niečo normálne a vo mne ožila aspoň maličká nádej, že nie je až taký bezcitný zloduch.
,,Nezabiješ ho ty, zabijem ho ja. Nebudeme sa predsa hádať kvôli takým maličkostiam.” usmial sa Billy a bez akéhokoľvek zaváhania vyťahoval zbraň.
,,Prestaň. Prosím ťa, z celej duše ťa prosím. Ak aspoň trocha miluješ moju matku, nezastrelíš ho. Prosím!” prosíkala som cez slzy a nemala som predstavu, čo sa bude diať ďalej. Môj svet sa zastavil a cítila som ako mi pomaly odumiera telo pri pomyslení, že by som Jakea navždy stratila.
Pri spomenutí matky sa Billy zasekol a pozrel na Johna.
,,Ona o tom vie?” zvráštil čelo a pokračoval: ,,Prisahal si!” nahnevane pozrel na otca.
,,Odlož tú zbraň. Už to nie je vtipné. Jakea pošleme niekam preč, nikdy ho nikto nenájde.” môj otec prišiel s ďalším riešením, no ani to Billymu nestačilo.
Ja som celý čas pozerala na Jakea a nevedela som od neho odtrhnúť oči. Bol taký doráňaný, nezmohol sa ani na slovo, len tam schúlený ležal a mňa bolelo všetko čo cítil aj on.
,,Mám toho dosť. Povedz zbohom chlapče, so svojou láskou sa stretnete na druhom svete.” vytiahol zbraň, namieril na Jakea a vystrelil. Bol to zlomok sekundy.
,,Niéééé!” zakričal môj otec a vrhol sa pred Jakea, aby ho ochránil. Billy nestihol zareagovať a guľku vpálil priamo do Johna. Ten sa v momente zložil na kolená, no stále bol pred Jakeom tak, že ho Billy nemohol zasiahnuť.
,,Preboha! Čo si to urobil? Otec, ocko môj.” kričala som, plakala, vrieskala. Nebola som si istá, či sa mi to sníva, alebo je to všetko realita.
Billy sa ani nepohol, bez slova sledoval, čo spôsobil. Otec sedel na zemi, držal sa za košeľu na mieste, kde sa valila krv. Jake nechápavo pozeral, sem-tam odkašľal a snažil sa priplaziť k Johnovi.

Z pohľadu Johna

Hruďou mi pulzovala odporná pichľavá bolesť. Pomaly som cítil ako mi trpnú končatiny, ako mi krv v žilách prúdi pomalšie a ako mi otupuje zmysly.
Musel som to urobiť. Musel som Jakea zachrániť. Nevedel, prečo som to urobil a ja som konečne pochopil, že musím zahodiť svoju hlúpu hrdosť. Konečne som pochopil ako veľmi som ublížil jemu a aj svojej Jessice.
,,Jessica, milujem ťa. Odpusť mi.” snažil som sa pomaly vydávať hlásky, ale aj to mi nešlo.
,,Ocko môj, vydrž. Zavoláme pomoc. Nemôžeš ma tu nechať samu. Neboj sa, pomôžeme ti.” ubezpečovala ma, no obaja sme vedeli, že sa blíži koniec.
,,Zlatko, len mi povedz, že mi odpúšťaš.” z oka mi vypadla posledná slza.
,,Nemám ti čo odpustiť, ty odpusť mne. Milujem ťa.” to boli posledné slová, ktoré si od nej chcem pamätať.
,,Jake, poď ku mne. Musím ti niečo povedať.”
,,John, nenamáhaj sa. Musíme vydržať. Obaja. Kvôli Jess.” dobil som ho ako posledného kriminálnika a on bol ku mne stále milý.
V tejto chvíli už nie je čo skrývať. Ak to nepoviem teraz, vezmem si to tajomstvo do hrobu, a to nemôžem.
,,Jake. Nikdy som nechcel aby si bol s Jess, len z jediného dôvodu.” hovoril som pomaly, snažil som sa veľmi nenamáhať, chcel som vydržať.
,,Prečo?” spýtal sa a odpľul krv.
,,Bolo to veľké tajomstvo, ktoré som skrýval celé roky. Musíš vedieť pravdu. musíš odísť a musíš nechať Jessicu ísť. Ona je silná, zvládne to a postará sa o seba. Len odíď navždy a už sa nikdy nevracaj.”
,,Ale prečo? Prečo si ma potom zachránil?” nechápavo sa pýtal.
,,Vždy som mal k tebe iný vzťah. Sledoval som ťa už od tvojho narodenia, no nikdy si mi nemal skrížiť cestu. Si môj syn.” naposledy som vydýchol a zavrel oči.

Foto: onehdwallpaper.com 

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ivet
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)