Nenechaj si výber miesta, kde stráviš dovolenku na poslednú chvíľu. Rozhodni sa čím skôr, najlepšie už teraz. Vyber si taký typ dovolenky, ktorý najlepšie sadne tvojej povahe. Ako? Opýtaj sa hviezd! 🙂

 

Baran (21. Marec – 19. Apríl)

Pre Baranov a ich potrebu byť neustále v pohybe je týždeň dovolenky jednoducho málo. Najradšej by si vonku pod holým nebom strávila doslova celý rok. Potrebuješ preto typ aktívnej dovolenky, ktorá ti ponúkne dostatočné uspokojenie ako vo dne, tak v noci. Športové alebo aspoň poznávacie zájazdy do mesta, ktoré ponúkajú bohatý nočný život, to je pre teba to pravé. Nikto predsa nepovedal, že počas dovolenky sa musí nevyhnutne odpočívať.

a

Býk (20. Apríl – 20. Máj)

Býci sú pôžitkári a dovolenku si potrebujú naozaj užiť. Týždeň v kúpeľoch s all inclusive, ideálne niekde za hranicami, obklopená malebnou prírodou alebo historickými pamiatkami, to je doslova rajská hudba pre tvoje uši.

a

Blíženci (21. Máj – 20. Jún)

Pre Blížencov bude perfektná každá dovolenka, na ktorej budú môcť objavovať dosiaľ nepoznané. Ak máš mesiac dovolenky, prejdi krížom krážom Ameriku. Aj obyčajný týždeň ti ale bude stačiť na to, aby si preskúmala nejaké európske mesto. Dostatok úchvatných historických pamiatok a pritom možnosť vykúpať sa v mori, keď zrazu prepneš do svojho lenivého módu, ti ponúkne napríklad španielska Barcelona.

a

Rak (21. Jún – 22. Júl)

Raci potrebujú predovšetkým zrakové vnemy s nádychom romantiky, aby dovolenku považovali za tú najlepšiu, ktorú v živote zažili. Potrebuješ svoje pokojné tempo, počas ktorého si budeš môcť všetko dostatočne prehliadnuť. Menej preľudnenou prímorskou destináciou určite nič nepokazíš, o niečo lepšie ti ale bude v malebnom historickom mestečku pretkanom vodnými kanálmi.

a

Lev (23. Júl – 22. August)

Potrebuješ dovolenku, ktorá má meno a štýl a dovolí ti sa predvádzať. Vzhľadom k tomu, že Levi jednoducho milujú pobyt pri mori, vyber si takú destináciu (a cestovnú kanceláriu), ktorá neponúka len pláž s dlhým radom hotelov, ale miesto, kde sa niečo deje a kde to žije vo dne i v noci. Dovolenka na francúzskej riviére by mohla splniť tvoje nemalé nároky.

a

Panna (23. August – 22. September)

Cestovanie na vlastnú päsť je niečo, čo pre klasické Panny znie bezmála ako najhoršia nočná mora. Najlepším typom dovolenky sú pre teba preto dlhé poznávacie zájazdy alebo dovolenky s delegátom, ktorého máš neustále po ruke. Ak budeš mať presný plán, kedy sa čo bude diať a radu, kde sa najlepšie navečeriaš alebo zaobstaráš najkvalitnejšie suveníry, budeš spokojná.

a

Váhy (23. September – 22. Október)

Aj keď dokážu byť Váhy spokojné aj na klasickej dovolenke pri mori, ich inteligencia a potreba umenie ich neustále ťahá do veľkých európskych miest, kde strávia celý týždeň spoznávaním múzeí, galérií, či obdivovaním historických pamiatok a kultúrnych rozdielov. Potrebuješ ale svoje pohodlie, preto “batôžkové” cestovanie nie je rozhodne nič pre teba. Hotel aspoň s raňajkami, ideálne v centre mesta a s výhľadom, je presne to pravé.

a

Škorión (23. Október – 21. November)

Škorpióni vnímajú dovolenku ako odmenu, ktorú si môžu a chcú užiť bez ľudí. Ak chceš, aby si doslova trpela, choď na obľúbené chorvátske pláže, kde je hlava na hlave. Povaľovanie pri mori a občasné osvieženie vo vode ti absolútne nevadí a nemáš problém počas dovolenky relaxovať plnými dúškami, je ale potrebné voliť miesta, ktoré ešte príliš turistov neobjavilo.

a

Strelec (22. November – 21. December)

Strelci odjakživa prahnú po objavovaní niečoho neznámeho, čo je “ďalej, než oko dovidí”. Najideálnejšie sú teda organizované dobrodružstvá, pri ktorých sa budeš môcť predierať divým pralesom, číhať na leva alebo šplhať po horách. Aj lacnejší variant tohto dobrodružstva je ale uspokojujúci. Vydaj sa na dovolenku stanovať do krásnej prírody severských krajín, alebo objav magický Island, ktorý si určite zamiluješ.

a

Kozorožec (22. December – 19. Január)

Počas dovolenky chceš predovšetkým odpočívať. A to nielen od ľudí, ale aj od všetkých čísel, premýšľania a organizovania, ktorého máš za celý rok už vyše hlay. Vyber si preto takú dovolenku, ktorú za teba niekto kompletne naplánuje a ty si budeš môcť robiť iba to, čo sa ti zachce. Pohodlný hotel s polpenziou a dobrou lokalitou je pre teba to pravé. Vybrať si reštauráciu, kam zájdeš na obed, je to jediné rozhodovanie, na ktoré máš počas dovolenky náladu.

a

Vodnár (20. Január – 18. Február)

Cestuj na vlastnú päsť, nech už to bude kamkoľvek. Miluješ more, hory, prírodu i mestá a je ti teda v podstate jedno, na akú dovolenku sa vydáš. Hlavne že to bude niekam, kde si ešte nebola. Pokojne môžeš zostať aj na Slovensku. Je predsa veľa zákutí, ktoré si ešte nepreskúmala. Hlavne si nič neplánuj a nenechaj nikoho, aby rozhodoval za teba. Jedine tak si totiž dovolenku skutočne užiješ.

a

Ryby (19. Február – 20. Marec)

Dovolenka, kde môžeš snívať s otvorenými očami, odpočívať a hľadieť na upokojujúce scenérie, to je to pravé pre teba. Vzhľadom na tvoju fascináciu vodou je skoro nutné, aby si sa aspoň raz za rok pozrela k moru a užila si jeho chladivé vlny. Aj keď si nepotrpíš na luxus a okázalosť, máš rada pohodlie. Letecká doprava a hotel s polpenziou je preto ideálnou možnosťou.

a

Foto: Instagram