Všetky chceme mať krásne, zdravé a silné vlasy. Bohužiaľ, tým z nás, ktorým príroda až tak nenadelila, sa o ne musia starať o čosi viac, avšak každá baba by mala ovládať základné pravidlá starostlivosti o svoju hrivu. Veď práve tá je našou korunkou krásy 🙂

 

Používanie šampónu

Ideálna teplota vody na umývanie vlasov by mala mať približne 37 stupňov. Šampón si nanášaj len na mokré vlasy, pričom ho nepoužívaj zbytočne veľa. Najskôr ho rozpeň v rukách, až tak vmasíruj do vlasov. Vymývanie by malo trvať minimálne raz tak dlho, ako jeho aplikácia. Ak chceš docieliť čo najlepší výsledok, nakoniec si vlasy opláchni studenou vodou.

Nepodceňuj silu byliniek

Ak napríklad trpíš podráždenou pokožkou, vyskúšať odvar zo šalvie, ktorým si len prepláchni vlasy a následne ich umy čistou vodou. Hotový zázrak 🙂

Suchý šampón

Aj ty miluješ tento novodobý vynález? Vieš ním zachrániť aj tú najhoršiu situáciu, no ak ho plánuješ použiť po cvičení, radšej na to zabudni. Lepšie urobíš, ak ho aplikuješ ešte predtým. Neskôr budú vlasy už také mastné, že im tým len uškodíš.

Limonáda pre vlasy

Počula si už o vlasovej limonáde? Do 1 litra vody pridaj šťavu z 3 citrónov a prepláchni si ňou už umyté vlasy. Budú sa menej mastiť a naberú aj objem.

Vysoké drdoly

Vysoké, nie stiahnuté. V tom je ten rozdiel. Nepotrebuje špeciálnu starostlivosť a po rozpustení získaš super objem.

Balzamy nie sú len na končeky

Maskou či zábalom na vlasy si neprechádzaj len suché končeky ale sústreď sa aj na pokožku hlavy.

Foto: Pixabay, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)