Prešli dni, ba dokonca týždne. Snažila som sa nesústrediť na okolie, v poslednom čase som bola v jednom kole. Avšak, ani to mi nepomohlo prestať na neho myslieť. 

Festival v Miami som slušne odmietla, dievčatá sa však nenechali ničím odbiť.
,,Poď s nami aspoň do klubu,” píše Sheryl.
Je pravda, že naposledy som na dobrej párty bola asi tak pred dvoma mesiacmi, už ani neviem, čo je to zabaviť sa.
,,Fúúúha, sem vás musím zobrať. Je to tu neskutočné!,” odpisuje Diane, ktorá je na romantickom výlete v krásnom Írsku. S Mattom si chceli spraviť čas jeden pre druhého.
Ako sme tak spoločne zabíjali hodiny na Facebooku, zavolala mi Sheryl.
,,Ty čo? Veď si píšeme, čo sa deje?” začudovane som sa spýtala.
,,Príď dnes ku mne, mám pre teba brutálne prekvapko. Zbaľ si veci na viac dní, ale neboj sa, neopustíme mesto. A nechcem počuť žiadne výhovorky,” ani ma nenechala zasiahnuť do debaty otázkou, vlastne to ani nebola debata.
,,A vieš čo? Dnes ti ani nebudem odporovať,” usmiala som sa a aj keď môj úsmev nevidela, spokojne sa rozlúčila a položila.

,,No konečne, ty aj oddychuješ? Kedy sa pôjdeme zabaviť všetci spolu?” natiahla som ruky a objala ho. Don bol veľmi milý, nikdy sa na nič nesťažoval, nikdy ste z jeho úst nepočuli jedno škaredé slovo či nevideli mu v očiach náznak únavy. Po pár týždňoch si aj on urobil pár dní voľna a preto nerozumiem, prečo Sheryl tak trvala na tom, že mám prísť. Neverím, že s ním nechce byť ani trocha osamote. Čudné.

,,Mám pre teba prekvapko, pripravená?” vravela Sheryl, zatiaľ čo sa zvŕtala v kuchyni okolo hrnca s cestovinami. Bože, jej cestoviny by ste chceli ochutnať. V podstate je to ten najjednoduchší recept na svete, ale nikto ich nevie urobiť tak, ako ona.
,,Som samé ucho,” sadla som si do pohodlného kresla, mala som na ňu skvelý výhľad.
,,V sobotu hrá v Lobbies Dimitri a Like Mike, vraj príde aj Garrix. Ale to nie je všetko. Don nám zohnal parádne lístky a ak budeš chcieť, možeme za nimi po šou skočiť,” vypleštila na mňa tie svoje obrovské okále a ja som zízala s otvorenými očami.
,,Počkaj, ako to myslíš, že môžeme za nimi po šou skočiť? TO AKO FAKT??” chytila som sa za ústa, zvrieskla som a skočila na ňu.
,,Viem, že ich máš rada, vedela som, že ťa to poteší,” a pohladila ma po líci.
,,To je to, čo teraz potrebujem,” a ťažko som vydýchla.
Sheryl sa znova vrátila k cestovinám, Don sa hral s hudbou v obývačke. Ja som sa posadila do kuchyne a zapozerala sa do prázdna.

,,Héééj, čo sa deje? Ty sa netešíš? Nad čím rozmýšľaš? Čo ťa trápi, hm?” zaujímala sa.
,,Premýšľam nad Justinom. Stále. Každý deň. Uvedomila som si, že ho chcem späť. Ale, mám ešte nejakú šancu?” úplne ma to dostalo. Pár dní som nad tým intenzívnejšie rozmýšľala a nevedela som nájsť východisko.
,,Pozri, ja ti nechcem zle, ale mala by si si to premyslieť. Chceš sa späť vrátiť do toho bláznivého kolotoča? Nezabúdaj na jednu dôležitú vec, a tú si nikto nevymyslel. Tá je pravdivá. Podviedol ťa. A to nevrátiš späť. Spravil to raz, spraví to znova,” pripomenula mi tú najhoršiu spomienku.
,,Áno, viem. Ale, čo by si robila na mojom mieste? Predstav si to. Predstav si, že by sa Don s niekým vyspal. Jednorázovo, na párty. Len tak. Avšak, povedal by ti to. Tak, ako ho miluješ, odpustila by si mu?” položila som jej najzákladnejšiu otázku a so zatajeným dychom čakala na odpoveď.
,,Prešla som si tým. V minulých vzťahoch som sa veľakrát popálila a povedala som si, že neveru už nikdy neodpustím. Ono ťa to vždy dobehne Ivy. Nakoniec sa budete hádať na totálnej hlúposti a ty to vytiahneš. Nebudeš mu veriť. Nebudeš si istá čo robí, s kým je a či to neurobí znova. Nechcem, aby ti ublížil,” chytila ma za ruku a uprene sa mi pozrela do očí.
Aj keď som vedela, že má pravdu, nepovedala som nič.
,,Ale zjavne je jedno, čo poviem však? Si rozhodnutá,” dokončila.
Ja som pokrčila plecami a naznačila, že si neviem pomôcť. Srdcu nerozkážem.
,,V  tom prípade som na tvojej strane. Pomôžem ti a spravím všetko, čo bude v mojich silách, aby si bola šťastná.”
,,Ja budem šťastný, keď si dám z tých bohovských cestovín,” prišiel do kuchyne Diablo a obe sme sa zasmiali.
,,Ivy, nebuď skleslá, čaká ťa párty tvojho života,” žmurkol na mňa a nedočkavo otváral hrniec.
,,Zlato, sadni si. Hneď to bude,” odbila ho Sheryl, ktorá neznáša, ak jej niekto kafre do varenia či servírovania.
Príjemne mi padlo, že sme sa dobre porozprávali, že som bola s priateľmi, ktorí pre mňa znamenajú celý svet. Neskôr som sa s pohárom horúcej čokolády a marshmellows odobrala na terasu, chcela som dokončiť články pre dnešný deň. A zároveň nechať hrdličky aspoň chvíľu osamote.

,,Babe, musím ti niečo povedať. Ja len dúfam, že z toho nebude problém,” zatváril sa tak, ako keby vyviedol najväčšiu hlúposť v živote.
,,Bojím sa spýtať, ale čo si urobil?”  prísne na neho pozrela Sheryl, Don vedel, že mu to tak ľahko neprejde.
,,Na tej párty bude aj Justin,” odpovedal s prižmúrenými očami. Moja hnedovlasá kamoška skoro prestala dýchať a zadusila sa kúskom tuniaka s hráškom.
,,Počkaj, ako – bude tam aj Justin? Čo tým myslíš? Ty si ho zavolal? Vie o Ivy?” nechápavo kládla jednu otázku za druhou.
,,Práveže nie, nevedia o sebe. No Martin ho pozval. Keď som sa naposledy pozeral na guestlist, Bieber má stôl neďaleko toho nášho.”
,,Čo mám robiť? Povedať jej to? Alebo to necháme na osud?” a chytila ho za rameno, pričom druhou rukou ho pohladila po tvári.
Don si ju pritiahol k sebe a posadil si ju na kolená.
,,Musíme ich dať znova dokopy, takto to nemá byť. Ak sa dvaja milujú, musia byť spolu,” tvrdil.
,,Óó, aký si zrazu odborník,” žartovne zavtipkovala.
,,A nie je to tak? Pozri, ja ťa nikdy nenechám odísť. Aj keby si chcela. A Ivy je dobrá baba, chcem jej zahrať na svadbe, vlastne, sľúbil som jej to,” zasmial sa ešte viac a nevinná konverzácia prešla do vášnivých bozkov.

Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)