Netrpezlivo som čakala na našom mieste. Bola to kaviareň na rohu piatej Avenue. Tam sme sa zoznámili a náhodou na seba natrafili. Nikdy nezabudnem ako ma celú obliala a potom sme do večera kecali a vyjedli všetky koláčiky.

Vždy to bolo naše miesto, tu sme sedávali celé dni, ja som odtiaľ pracovala, Lisa sa tu po tréningoch vždy zastavila a vyrozprávala mi najnovšie pikošky. Ako sa to zmenilo.
Zrazu mi to miesto pripadalo prázdne, bez emócie, bez farieb, necítila som sa tu dobre. Otvorili sa dvere, vošla Lisa.
Nádherná ako vždy. Jej dlhé čierne vlasy sa vlnili v rytme chôdze, obrovské hnedé oči ladili s čokoládovou pokožkou a plné pery.. ach. Áno, tie pery, ktoré bozkávali Justina. Na to niet ospravedlnenia, fotky sú fotky. Nič nebolo vymyslené.

,,Ahoj,” sucho ma pozdravila, sadla si, sotva mi pozrela do očí.
Vôbec som v nej nespoznávala tú blízku osobu, ktorej som tak verila. V prvej chvíli mnou lomcoval veľký hnev, neskôr som si uvedomila, že musím byť trpezlivá ak chcem zistiť, čo sa stalo. Nemôžem ju odohnať. Aspoň nie zatiaľ.
,,Neboj sa, nezdržím ťa dlho,” odvrkla som rovnako chladne.
,,Zabudla si si niečo v byte? Mohla som ti to rovno doniesť alebo poslať,” pokračovala.
Ja som však mala v hlave jedinú otázku.
,,Lisa, prečo?” vzdychla som.
,,Čo prečo? Nerozumiem,” vyzliekala sa z rifľovej bundy a obzerala si ponukový lístok.
,,Prečo si mi to urobila? Prečo si ma oklamala? Prečo si ma opustila? Bola si mi ako rodina. Ako sestra. Urobila by som pre teba všetko,” spustila som a oči som celý čas mierila priamo na ňu.

,,Chceš to vedieť? Fajn, poviem ti to,” položila všetko, čo mala v rukách a prvýkrát mi pozrela do očí aj ona.
,,Vždy si mala všetko. Perfektná Ivy, šikovná návhrárka. Ivy spravila najlepšie kostýmy, Ivy vymyslela najlepšiu show, Ivy urobila návrhy expresne rýchlo a kvalitne, Ivy letela do LA, Ivy mala Justina, všetci jej zobali z ruky. Tá tvoja nevinná tvárička a výraz chuderky, ktorá prišla o rodinu, mi fakt liezol na nervy,” zvyšovala hlas a plynulo pokračovala.

,,Mňa si nikdy nevšimol. Bola som LEN tanečnica. To, že som makala dni aj noci, nikto nevidel. To, že som nespala a snažila sa robiť veci najlepšie, mal každý v paži. Scooter aj Alfredo dali iba na tvoje slovo, dokonca si nabalamutila aj tie jeho modelkovské kamošky. Musela som niečo urobiť. Chcela som, aby si svet konečne všimol mňa. Ja za to skutočne stojím,” neprestávala a ja som si postupne začala uvedomovať, o čom to celé bolo.
,,Kedy si sa z milujúcej kamošky zmenila na túto fúriu?” spýtala som sa.
,,Nikdy sme neboli skutočné kamošky. Vždy si musela byť stredobodom pozornosti, vždy si mi vzala aj tú poslednú kvapku, potrebovala som ti dať pekne vyžrať. A úprimne? Som spokojná. Som spokojná, že si nešťastná!” vyhŕkla a mne sa nezavreli ústa.
Tie slová ma zaboleli.

,,Napísala si Justinovi list v mojom mene?” prešla som priamo k veci, už som nemala žiadne pochybnosti.
,,Áno. Napísala. A krásne som sa s ním vyhrala. Nakoniec ste trpeli obaja a podarilo sa mi to. Rozdeliť vás nebolo až také náročné, ako som si myslela. A to ste boli takí zamilovaní,” našpúlila pery a do očí sa mi vysmievala.

Verte mi, v tej chvíli som jej chcela jednu vraziť, avšak zastavila som sa. Nie. Nestojí mi za to. Nakoniec zostane sama a nikto ju nebude skutočne milovať. Ani ako kamarátku, ani ako ženu.

,,Dúfam, že raz budeš skutočne šťastná. Neverím však, že by si niekomu stála za to, aby za teba vyronil aspoň jednu slzu,” postavila som sa, hodila na stôl peniaze za čaj a zamierila rovno k dverám.
,,Svätá Ivy, netvár sa, že by si mi najradšej nevytrhala vlasy, netvár sa ako samaritánka a nepraj mi šťastie, na to ti zvysoka kašlem. A ak si myslíš, že Justin ešte o teba zakopne, si na omyle, on k tebe nikdy nič necítil,” kričala za mnou no ja som sa ani len neotočila.
Tak, ako buchli dvere kaviarne, tak som zabuchla dvere za touto kapitolou môjho života.
Jediné, čo ma skutočne zaujímalo, bolo, aby sa Justin dozvedel pravdu. Áno, možno si hovoríte, že som totálna hlupaňa, veď ma podviedol, čo k nemu ešte môžem cítiť.
Možno ani tak nešlo o obnovenie nášho vzťahu, ako o očistenie mena a dokázanie, že ja som nebola tá, ktorá ho opustila.

Foto: Instagram

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)