Z pohľadu Justina
,,Ako sa cítiš bráško? Po takom dlhom čase sa znova vrátiš na obrovské pódium, pred všetkých tých oddaných fanúšikov. Nemáš stres?” pýtal sa ma Ryan, ktorý to všetko prežíval so mnou.

,,Vieš čo, je to nenormálny pocit. Neviem to ani opísať, to by si musel zažiť. Nemám stres, len nechcem nikoho sklamať,” a ďalej som pokračoval v hádzaní malej loptičky o dvere šatne.
,,Vidím, že si z niečoho nervózny. Tak nebuď idiot a priznaj sa mi,” pokračoval v zabŕdaní Ryan.
,,Ide o Ivy. Dnes ju stretnem,” vyšlo zo mňa.
,,No a? Čo s tým? Veď ju poznáš, bola s nami, je to v pohode baba nie? Ja som si ju celkom obľúbil,” začudovane pozeral Ryan.
Nechápal totiž, prečo by som sa bál stretnutia s ňou.
,,Nejde o to… S Ivy sme u mňa doma mali takú chvíľku,” Ryanovi som dodnes nič nepovedal. Vlastne, nepovedal som to nikomu.
,,Počkaj! Akú chvíľku? Vy ste spolu niečo mali? Si blázon? Chceš tú babu totálne namotať a potom čo? Vieš, že nie si v pozícii, kedy si môžeš dovoliť nejaký vzťah.”
,,Myslíš, že to neviem? Ale ja si pri nej nemôžem pomôcť. Kámo, to aký som s ňou, to som nikdy nezažil. Ani neviem, či to je láska, len viem, že chcem byť s ňou. Tieto dni, boli asi najhoršie za posledné obdobie,” odhodil som loptu do kúta a ľahol si na gauč.
Prečo sa mi neozvala? Bojí sa alebo so mnou nechce nič mať? Ani by som sa nečudoval, asi by som ani ja nechcel nič mať sám so sebou. Kto by chcel taký život? Z premýšľania ma vytrhli Ryanove ďalšie otázky.

,,No hovor ty idiot! Čo si s ňou mal?” sadol si vedľa mňa a buchol ma do brucha.
,,Auč, čo robíš, debil!” kopol som ho do kolena, no obaja sme vedeli, že je to len tak zo žartu.
,,Nevykrúcaj sa a hovor,” naliehal Ryan, ktorý keď si niečo zaumienil, vedel som, že mu to budem musieť tak či tak povedať.
,,Je to výnimočná baba Ryan. Zaujímajú ju moje pocity, nie to, čo mám oblečené alebo v akom rádiu či televízii sa objavím. Navyše verí v Boha, cítim, že sme spojení,” pozeral som do stropu a hovoril o Ivy s takým zanietením, že som ju hneď musel počuť.
Musel som jej zavolať.
Vzal som mobil a čakal.
,,Čo robíš? Nedopovedal si mi to,” protestoval Ryan.
Ukázal som mu nech bude ticho. Bol som nervózny, ale zároveň som sa tešil, že ju budem počuť. Neviem, prečo som to neurobil už skôr. Myslel som však, že sa mi ozve ona. Ale jasné, bude stará škola a čaká, kým to spravím ja.

,,Áno?” okamžite som sa musel usmiať.
Už len to, že som ju počul mi privádzalo motýlikov v bruchu.
,,No dobrý deň, slečna Dickensová, žijete? Môžem sa s vami dnes rátať alebo ste sa odsťahovali na susednú planétu?” žartoval som.
,,Nakoľko sa mi môj nadriadený neozval, mala som iné plány. Ale pravdaže, o pár krátkych chvíľ som tam,” odpovedala s najväčším pokojom v hlase.
,,Aha, takže som nezapadal do tvojich plánov?” podpichol som.
,,Ehm, s tebou mám iné plány,” povedala tajomne a ja som sa nezvládol neusmievať od ucha k uchu.
,,Úúú, tak to som zvedavý. Fajn, teším sa na teba, ponáhľaj sa,” a položil som.
,,Takže teším sa na teba…Nooo, takto si netelefonuješ len tak s niekým. Bieber, veď ty si z nej úplne hotový!” napodobňoval môj telefonát Ryan.
,,Nesmej sa ty pako! Potom sa čuduješ, že ti nechcem nič povedať,” odbil som ho nevraživým pohľadom.

Ani som mu nechcel nič hovoriť. To, čo sa stalo medzi mnou a Ivy stalo, medzi nami aj ostane. Asi veľmi nemalo cenu hovoriť o tom, všetko bolo povedané. Teraz sme to už len chceli nechať tak plynúť. Viac sa spoznať a uvidieť, čo prinesú ďalšie dni. Avšak chýbala mi a bol som rád, že ju dnes konečne uvidím. Áno, teším sa na koncert, teším sa celú tú atmosféru a na všetkých fanúšikov, z ktorých budem cítiť neskutočnú energiu, ale od rána myslím na to, že tu bude aj ona. Že bude celé toto zažívať so mnou.

…………………………………….

Pomaly sa začínali všetci zbiehať. Tak ako som sa pripravoval ja, tak sa pripravovali aj ostatní. Zvuk, efekty, projekcia, hudba, moje bicie, kreslo na akustické vystúpenie aj všetky ďalšie rekvizity už boli na svojom mieste. Pódiové skúšky sme zvládli jedna radosť, už len sa prezliecť a ísť na to.
Vedel som, že Ivy je už tu, nestretli sme sa ešte. Šiel som preto skontrolovať baby a chalanov, či sú pripravení a či je všetko v poriadku.
Bola tam. Nádherná ako zvyčajne. Aj keď bola zavalená prácou, vždy sa usmievala a stále si niečo pospevovala. Nikdy som si neuvedomil, aká je skutočne krásna. Tá krása išla z jej vnútra, jej charizma a úsmev ma celého oslepovala.
Najprv si ma nikto poriadne ani nevšimol, no keď som začal tlieskať, hneď sa pohľady ostatných upriamili rovno na mňa.
,,Dámy a páni, tlieskam. Bude to geniálne,” pochválil som ich za bezchybný výzor a vedel som, že za tým všetkým je jediná osoba.
,,Ahooj, no konečne. Ako? Pripravený?” spýtal sa ma David, jeden z hlavných tanečníkov.
,,Prečo sa ma to všetci pýtajú? Vy ste pripravení? Ak ste si istí v tom čo robíte a ako to robíte a ak ste pripravení vy, som aj ja. Nemôžem byť viac vďačný za crew a rodinu, ktorú tu mám,” chytil som ho za plecia a podal mu ruku na znak vďaky a rešpektu.

Pomaly som obišiel všetkých v miestnosti a zamieril rovno k nej.

,,Ahoj, tak ako? Všetko si zvládla na výbornú. Si úžasná,” pochválil som Ivy a privítal som ju pusou na líce.
Aj keď som v tej chvíli nevedel, či jej to nie je príjemné, neprotestovala, a keď som ju popritom chytil za rameno, cítil som, ako sa chveje. Mňa neoklame, cíti to rovnako ako ja.
,,Ahoj Justin, vyzeráš skvelo. Už sa neviem dočkať tej show, som poriadne zvedavá,” zdvorilo začala.
,,Zostaneš aj na afterku? Musíme to všetko poriadne osláviť. Teda, dúfam, že bude čo oslavovať. Ešte nehovorím hop – to si ma naučila,” a usmial som sa.
,,Určite to bude zážitok. Videl si, koľko ľudí je vonku? Niektorí tu stoja vraj od včera. To je neskutočné,” a ukázala prstom von oknom.
,,Ty si neskutočná. Pozri, čo si za pár dní dokázala. Ešte raz, blahoželám a som rád, že ťa mám v tíme,” znova som ju pochválil a chcem som, aby si konečne uvedomila, akú skvelú prácu odviedla.
,,Len, že ma máš v tíme?” a nahodila na mňa vtipnú smutnú tváričku.
,,Vieš dobre, že nie. Ako si povedala, chce to čas. Som rád, že si tu,” a chytil som ju za ruku.
Usmiala sa a vycerila na mňa tie krásne zuby. Mal som sto chutí ju pobozkať.
,,Poďme, poďme, všetci na miesta. Je to veľký okamih, nielen pre Justina, ale pre nás všetkých.” burcoval nás Scooter a vedela som, že začína povestná ,,modlitba”, ktorou sa začína každý koncert.

Všetci sme sa zhlúkli okolo Justina, ktorý bol uprostred a ďakoval nám za odvedenú prácu, aj za to, že sme stále jedna veľká rodina. Boli tam všetci – Jeremy aj s jeho maminou Pattie, obaja mladší súrodenci, Ryan, Scooter, Alfredo, Nick, Jane aj všetci tanečníci, hlasová pedagogička aj komplet celá crew, ktorá sa starala o prípravu stagea a rekvizít, rovnako hudobná produkcia a DJ´s. Bol to krásny moment a ja som nemohla byť v tej chvíli spokojnejšia. Keď sa všetci rozpŕchli na svoje miesta a v pozadí som počula hrať prvých predskokanov, ktorými boli chalani z liveerpoolskej skupiny Mic Lowry, Justin sa zastavil rovno predo mnou.

,,Ako vyzerám? Potrebujem počuť názor odborníčky,” prehrabol si vlasy a párkrát vtipne zapózoval.
Svetlomodré roztrhané džíny vyzerali v kombinácii s bielym tričkom super. Na tričku mal ešte oblečenú červeno-bielu károvanú košeľu a na tom bola ešte jedna vrsta, konkrétne svetlohnedý kabát, ak sa to dá tak nazvať – ktorý mu siahal skoro po kolená a mal trištvrťové rukávy. Vlasy si nedbanlivo stiahol do gumičky a celé to pôsobilo štýlovo, pohodlne, mladistvo, no zároveň vyspelo.

,,Celkom ujdeš,” a opravila som mu košeľu, ktorá mu trčala spoza kabáta.
,,Celkom ujdeš? To vážne Dickensová?” kývol hlavou a rozhodil rukami.
,,Páči sa mi to, s tanečníkmi, ktorí budú celú prvú časť v bielom, to bude vyzerať super,” pochválila som ho a celý ten čas som sa len bezducho usmievala.
,,A teraz chcem počuť tvoj názor. Názor Ivy, nie stylistky Dickensovej,” pokračoval Justin a hľadel na mňa tými orechovými očami.
,,Celkom ujdeš,” zopakovala som a vedela som, že ho tým vytočím do vývrtky.
Aj keď popravde, neviem čo chcel počuť. Vyzeral dokonale, nemala by som mu čo vytknúť.
,,Ty malá potvora, keby že ťa nepoznám, fakt by som nevedel, kam tým mieriš. Ale nakoľko cítim, že sa celá trasieš, keď sa k tebe takto priblížim…” a prišiel ku mne tak blízko, až som počula jeho nádych, a pokračoval: ,,viem, že sa ti páčim,” usmial sa.
Rukou som ho odsunula a nahodila tvár “akožeSaNičNedeje”.
,,Držím ti prsty, vidíme sa po koncerte,” zachovala som si chladnú hlavu a pred začiatkom ho ešte trocha povzbudila.
,,Budem sledovať, či sa pozeráš,” žmurkol.
,,To budem, nemaj obavy. Teraz ešte musím nájsť Lizu a popriať jej tiež veľa šťastia,” kývla som Justinovi a už som utekala späť do prezliekárne, kde už boli všetci tanečníci nastúpení a pripravení na začiatok show.
,,Liz zlato, drž sa! Budem to zo zákulisia sledovať, budeš najlepšia,” a dala som jej pusu na líce. Liz ma pevne objala, chuderka, bola pekne nervózna, aj keď to na sebe nedala poznať.
,,Vďaka, večer sa opijeme, už teraz to potrebujem,” pošepkala mi a ja som len pokrútila hlavou na znak neistého súhlasu.

Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)