To je skvelý pocit. Vyložila som si nohy, objednala kávu, sadla na pohodlný gauč a oprela hlavu o vankúš a len tak premýšľala. V sobotu sa začína turné a mne sa život kompletne prevráti naruby. Aj keď, ten sa prevrátil už keď som ho prvýkrát stretla. Je možné, aby ste niekoho poznali, vedeli o ňom, počuli jeho hlas, videli celý jeho život na sociálnych sieťach a napriek tomu necítili nič špeciálne. No akonáhle toho človeka osobne stretnete, všetko sa zrazu zmení.

Tak ako ma stále mátal Justin, Cheryl ma zahŕňala telefonátmi a správami o tom, kedy sa stretneme. Úprimne? Rada by som ju videla, ale oveľa radšej by som bola s Justinom. Ten sa však neozýval a ja som nechcela byť posledný deň zavretá na hoteli. Z myšlienok ma vytrhol zvuk telefónu. Bol to on.

,,Dobrý deň, slečna Ivy. Ako váš priamy nadriadený vám dnes udeľujem veľmi dôležitú úlohu. Nakoľko ste môjho malého brata očarili natoľko, že by vás rád znova videl, vymysleli sme pre vás program na celé popoludnie. Nie neberieme ako odpoveď, vyzdvihneme vás o hodinu,“ povedal na jeden dych a ja som sa nemohla prestať smiať.
To, ako to podal, bolo rozhodne to najvtipnejšie, čo som za posledné dni počula. Síce je pravda, že s Justinom sa smejem skoro vždy. Chytila som sa jeho vtipu a pokračovala som: ,,Jááj, v poriadku pán Bieber. Môžem aj vedieť, o aký program konkrétne ide?“
,,Samozrejme, že nie. Je to prekvapenie. Vidíme sa,“ a zložil.
Nebudem sa pretvarovať, veľmi ma to potešilo a okamžite som ožila.

…………………………………………………

,,Ahooooj Ivy!“ rozbehol sa ku mne Jaxon a bolo vidieť, že sa ozaj teší.
,,No ahoj fešák,“ naše high five sa pomaly stávalo legendárnym.
,,Čo ste si na mňa s Justinom vymysleli hm?“ a kľakla som si k nemu.
,,Nie s Justinom, to iba ja,“ a šibalsky sa usmial.
Nastúpili sme do auta a ja som sa ešte nenápadne otočila na Justina.
,,Ty si ho podplatil tonou čokolády?“ spýtala som sa.
,,Ale prosím ťa, nepodplácam deti,“ a pustil ma do auta pred sebou.
Keď sme sa zašili do najnenápadnejšej cukrárne v meste, bolo už tesne pred piatou večer. S Jaxonom sme si objednali veľký tanier cupcakes, čokoládové košíčky s arašidovým maslom a veľký jahodový milkshake.
,,Keď to všetko zjeme, rovno sa odtiaľ odkotúľame,“ pozrela som na Jaxona, keď nám Justin doniesol dobroty na stôl.
,,Sladkosti mi nikdy nevadili,“ jednoducho odvetil Jaxon, mykol plecami a rozkošne sa usmial.
,,Nech sa páči sladkožrúti,“ a sadol si vedľa mňa.
Napchávali sme sa a rozprávali o tom, čo by sme ešte dnes stihli.
,,Chlapci, ja by som strašne chcela nejaký lunapark. Kolotoče, stánky, cukrovú vatu,“ hovorila som nadšene.
Každý kto ma aspoň trocha pozná, vie, že by som v zábavnom parku najradšej aj bývala. Milujem kolotoče a rôzne podobné atrakcie.
,,Áno, áno, áno! Justiiin, pôjdeme do Santa Monicy?“ naradostene sa môjho nápadu chytil malý Jaxon a myslím, že sme už nič iné nemuseli vymýšľať.
,,Tak asi je rozhodnuté. Vy dvaja ste sa zrejme našli,“ podotkol Justin a ja som žmurkla na Jaxona.
Za pár minút zostali na stole len posledné kúsky koláčikov a všetci traja sme sa zhodli na tom, že si každý dáme ešte po jednom, aby sme to zjedli všetko.
,,Počkaj, nehýb sa,“ pozrel na mňa Justin a ja som nechápala, o čo ide. Prstom mi utrel arašidové maslo z kútika úst a s chuťou si oblízol palec.
Áno, presne tá klišé situácia, ktorá nastáva v každom druhom romantickom filme. Aj keď som si aj ja myslela, že je to celkom trapas a mne sa to určite nikdy nestane, teraz som z toho celkom roztrasená.
,,Ou, ďakujem. Ani som si to nevšimla,“ a utrela som si ústa do servítky.

Justin nepovedal nič, avšak pozeral na mňa a veľmi milo sa usmieval. Pomaly sme sa presunuli k autu, celý čas bol s nami aj Mikey, ktorý sa od nás nepohol ani na sekundu. V cukrárni to však bolo celkom príjemné, aj keď si nás pár ľudí fotilo, nebolo to nič neobvyklé. Justin si to vôbec nevšímal a všetci sme sa snažili tváriť, že sa to vôbec nedeje. Pri vychádzaní von si Justin nasadil svoj veľký obľúbený klobúk a slnečné okuliare, aby sa aspoň trocha stratil v dave.

Pri pohľade na krásne ruské kolo som zostala v nemom úžase. Počas cesty autom mi Justin o tomto výnimočnom parku všetko porozprával. Pacific Park v Santa Monice obsahoval 5 poschodovú horskú dráhu, minigolf, ktorý je postavený nad vodou a už spomínané ruské koleso. Všetko sa nachádzalo priamo na pláži a bol to asi najkrajší lunapark, aký som kedy videla.
,,Chalani, myslím, že po tých koláčoch je tá horská dráha asi pekne hlúpy nápad,“ dvihla som obočie a pozrela hlavne na malého, ktorý bol zjavne aj tak navnadený skôr na nejakú autodráhu.
,,Myslím, že toto zviera by to zvládlo všetko, však Jax?“ a dvihol malého na ruky.
,,Kam chceš ísť?“ pošepkal mu. Jaxon ukázal na menší kolotoč plný autíčok.
Vybrali sme sa teda k nemu, posadili naň malého výmyselníka a my s Justinom sme zostali stáť hneď pred manéžou.
,,Počkáš ma? Vrátim sa do piatich minút,“ povedala som mu a už som mierila k neďalekému stánku s horúcim párkom na paličke, ktorý tu v Amerike nájdete na každom kroku. Chcela som vziať jeden pre seba a jeden pre Justina.

,,Ahoj, môžem sa spýtať čo tu robíš s Bieberom? Si jeho priateľka? Spávate spolu? Už zabudol na Selenu? Bývate spolu? Ako to, že je tu aj jeho malý brat? Aký je v posteli?“ vyhrnul sa na mňa nepríjemný chlap s fotoaparátom, ktorý sa ma vypytoval jednu odpornú otázku za druhou.
Neodpovedala som a snažila sa čo najrýchlejšie predrať späť k Justinovi.
,,No tak, neodchádzaj. Čo spolu máte? Vieme, že pracuješ pre Teen Vogue, chystáte iba nejakú spoluprácu alebo si sa nalepila na celebritu kvôli vyššej čítanosti?“ a neustále mi šermoval s veľkým foťákom pred tvárou. Bolo to strašne nepríjemné.
Stále som nič neodpovedala. Vedela som, že je lepšie nehovoriť nič. Vždy je lepšie nehovoriť nič a ignorovať ich stupídne otázky. Avšak zrazu sa predo mnou ocitli ďalšie tri osoby, ktoré sa vypytovali ešte väčšie hlúposti a urážali ma, že som tu hlavne kvôli pozornosti. Nemohla som sa pohnúť, obkľúčili ma z každej strany a nechceli ma pustiť.

,,Hej! Vypadnite! Ivy, poď sem“ v jednej chvíli sa predo mnou ukázal Mikey, vzal ma za rameno a dotieravých novinárov odsunul z cesty tak, aby sme mohli prejsť.
,,Ivy, čo sa deje?“ spýtal sa nervózny Justin.
,,Nič, to je v poriadku, ale…“ nedokončila som a sklopila som hlavu.
,,Nemohli by sme sa vrátiť domov? Prosím?“ povedala som a len tak tak zadržiavala slzy.
,,Tí parchanti!“ nahnevane vyhŕkol a stlačil ruky do päste.
Vzali sme Jaxona a bez akékoľvek zastavovania sme odišli.
,,Chcel som ešte cukrovú vatu,“ vravel.
,,Jax, dnes sme toho zjedli viac než dosť. Nechceš radšej Ivy ukázať ako chytáš ryby? To by sme mohli nie? Ugrilujeme si niečo a zavoláme aj ocina. Môže byť?“ Justin sa to snažil uhrať čo najlepšie, Jaxon veľmi neprotestoval.
,,Áno, áno, budeme chytať ryby,“ chytil Justina za ruku a vyrazili sme k autu.

Justin sa na mňa pozrel a vedela som, že by ma najradšej chytil za ruku alebo objal alebo nejako podporil, avšak rovnako som vedela, že to nespraví. Teda, aspoň teraz nie. Ani neviem prečo som to tak riešila, no asi sa mi otvorili oči. Nemôžeme takto fungovať, nepomôže to ani mne, ani jemu. A to sme si len vyrazili do lunaparku, prečo to tí ľudia robia? Veď sme nič nerobili. Je mi jedno, čo si myslí nejaký idiot, ale bojím sa, aby si to nemyslel Justin. Nechcem, aby si myslel, že s ním trávim čas, aby som tým niečo dosiahla alebo sa niekam dostala.

Cítila som sa poriadne pod psa a v aute som neprehovorila ani jedno slovo. Jaxon zaspal ako zabitý a Justin mi tiež nič nehovoril.
,,Asi pôjdem do hotela,“ povedala som šoférovi.
,,Nie Ivy, chcem aby si prišla ku mne,“ protestoval Justin.
,,Nemám žiadne veci, mala by som sa vrátiť k sebe,“ oponovala som.
,,Pre veci niekoho pošlem, dnes zostaneš u nás a bez debaty,“ zavelil a ja som len s kŕčovitým úsmevom prikývla.
Možno nerobím dobre, ale v tejto chvíli sa nejako neviem riadiť rozumom…

Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)