Mladú speváčku SIMU ti určite nemusíme predstavovať. V lete valcovala hitparády svojou fajnovou skladbou “S Tebou Aj Bez Teba” a všetky sme chceli mať takú kamošku akou je ona. Tentokrát prišla s kontroverznou novinkou “Hashtag” a nebojácne vyjadruje svoj názor na mladé pipinky. My sme Simu vyspovedali a zistili pár zaujímavých pikošiek. 🙂 

 

Nespútanú novú krv potrebujeme v slovenskej hudbe ako soľ a preto sme veľmi rady, že ju reprezentuje šikovná speváčka SIMA, ktorej sa podarilo prebojovať na popredné priečky rebríčkov. Spýtali sme sa jej na nový hit “Hashtag” aj na to, ako zvláda kritiku a či už niekedy bola zamilovaná.

Tvoja novinka “Hashtag” sa stretla s pozitívnymi ohlasmi, avšak určite sa v nej našlo mnoho slovenských dievčat. Stretávaš sa s takými babami aj ty?

Veľmi sa teším zo všetkých pozitívnych ohlasov. Som rada, že sa ľudom páči, čo robím a ako to robím. Samozrejme, že som stretla veľa takých dievčat, preto som napísala tento song.

Prečo práve táto téma? Ozaj máš taký názor o nás ženách alebo si len usúdila, že je to dobrý marketingový ťah? 🙂

Môj jediný marketing je vydávať kvalitné skladby… Pozor, nehovorím, že všetky ženy sú rovnaké. Som zástancom rovnosti pohlaví, možeme to nazvať aj feminizmom, aj preto, že nemám rada, ak niekto hovorí o tom, že o ženu sa má muž finančne postarať. Ja sa snažím byť v tejto oblasti samostatná a som hrdá, že sa mi to darí. 🙂 Nemám rada ženy bez snov, bez vlastnej budúcnosti, ktorých jediným cieľom je nájsť si bohatého partnera. Preto táto téma. Xkrát som sa stretla v situácii s babami takéhoto typu a vtedy som si povedala, že toto je výborná téma na skladbu. Potom ma inšpirovali aj také úplne bežné veci, ako ranné fotky pri ktorých sa objavujú hashtagy ako napríklad #NoMakeUp a #NaturalBeauty a pritom sa hodinu pred fotkou úplne líčia 😀 Nehovorím že tie hashtagy sú zlé, no je rozdiel, v akej situácii sa používajú. Alebo situácie, keď si baby robia fotky pri drahých autách, ktoré im nepatria a dávajú k tomu hashtag #LoveMyLife a podobne. Príde mi to vtipné, no song Hashtag nie je diss… je len moja ironická “spoveď”.

 

Viaceré slovenské weby ťa prirovnávajú k Nicki Minaj. Chcela by si byť ako svetoznáma raperka? Alebo máš v hlave úplne inú predstavu o svojej kariére?

Chcem aby moja tvorba bola aj naďalej slobodná, nechcem sa obmedzovať na žiadny žáner, ani štýl. Chcem vydávať skladby tak, ako ich cítim a baví ma vždy prekvapiť a robiť veci inak, nečakane. Nechcem byt ako Nicki. Každý z nás je iný, najlepšie je byť sám sebou. Cítim v tom slobodu. Nicki je skvelá raperka, ktorú počúvam, silná osobnosť so skvelým hudobným cítením. Určite patrí medzi interpretky, ktoré ma inšpirovali pri písaní skladby Hashtag, no chcem aby SIMA bola stále len SIMA 😊

Ako zvládaš kritiku poprípade hejty, ktoré decká v dnešnej dobe veľmi radi trúsia kade tade? Čítaš si to všetko alebo tomu vôbec nevenuješ pozornosť?

Samozrejme, že ma zaujímajú názory ľudí. Kritika, ako taká, mi nevadí. Chápem, že tým, že tvorím skladby, ktoré sa páčia v prvom rade mne, sa nemusia páčiť úplne všetkým. A nenávistne nepodložené komentáre neriešim. Nemá to žiadnu váhu a ani žiadny zmysel.

Bola si už zamilovaná? Je to vôbec možné, keď si verejne známa osoba? Vieš rozlíšiť, kto je s tebou len kvôli tomu, aby z toho niečo mal?

Zamilovaná som už celkom dlho. Poznáme sa skoro 5 rokov, od mojich 16-tich a chodíme spolu asi 2,5 roka. Tým, že môj frajer je klavirista, producent a na koncertoch aj môj DJ, máme veľa spoločného. Dá sa povedať, že nás spojila práve hudba a rozumieme si aj v tom osobnom smere, takže nič viac si nemôžem priať.

Čo by si odkázala mladým babám, ktoré čítajú Topgirl.sk?

Že im prajem šťastný a úspešný nový rok 2017, nech je ešte krajší ako ten minulý 😉

Sime ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov! 🙂

Foto: Instagram | Video: YouTube Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)