Mladý sympatický chalanisko, ktorý sa volá Cosmo Taylor, nie je rozhodne obyčajný tínedžer. Vo svojom mladom veku dosiahol nevídané úspechy a mnohí ľudia z brandže ho doslova obdivujú. Bodaj by to tak nebolo, keď je to najmladší bodybuilder! 

16-ročný Škót vyrastá v rodine, ktorá miluje šport. Jeho otec aj jeho staršia sestra Bronwyn sa venujú kulturistike a bolo zjavné, že aj najmladší člen ich rodiny sa tiež vydá týmto smerom. Nik však ani netušil, že mladý Cosmo začne s týmto náročným športom už vo svojich 11. rokoch! Keď mal 14 rokov, tak sa prvýkrát dostal do kontaktu s týmito súťažami. V Aberdeene bol jeho priamym účastníkom a toto súťaženie ho drží až do dnešného dňa.

Mnoho ľudí sa zaiste čuduje, prečo v tak mladom veku začal s takýmto športom a zaiste sa našlo aj mnoho neprajníkov. Cosmo má však veľkú podporu vo svoje rodine a to je to najdôležitejšie. Jeho najväčšou motiváciou je najmä jeho staršia sestra, s ktorou pomerne často trénuje. Práve počas týchto cvičení medzi nimi panuje súrodenecká rivalita, ktorá je však na zdravej úrovni. Cosmo aj počas tréningov chce byť najlepší a práve to ho ženie dopredu. Okrem toho, od svojej sestry Bronwyn čerpá mnoho dôležitých znalostí, ktoré vychádzajú z jej profesionálnych skúseností.

Mladík to za krátku dobu dotiahol naozaj veľmi ďaleko, zúčastňuje sa rôznych súťaží, v ktorých veľakrát boduje. Vďaka obrovskému úspechu zaujal post najmladšieho bodybuildera vo Veľkej Británii. Okrem rôznych úspechov v športovej brandži si Cosmo užíva aj pohľady a pozornosť od ostatných ľudí. Mnoho z nich chce, aby im ukázal svoje svaly či ho chcú za svojho osobného trénera. Mladík má v pláne pokračovať v kulturistike a zúčastňovať sa rôznych športových udalostí a my nepochybujeme, že v nich zažiari. 🙂

Foto: Instagram | Zdroj: dailymail.co.uk