Nech už ste v akomkoľvek veku, určite ste boli (alebo stále ste) milovníčkami rozprávok. V tých od Disneyho, ale aj v Pixarovkách sa pravidelne objavuje záhadné číslo A113. Aký tajný kód k nám posielajú tvorcovia animovaných filmov?

Tajné kódy, záhadné čísla a umiestňovanie odkazov v animákoch? V tomto prípade nejde o žiadne ovplyvňovanie ani konšpiráciu. Používanie symbolu A113 má jednoduché vysvetlenie. Ide o číslo učebne na Kalifornskom inštitúte umenia, kde sa vzdelávala prvá generácia animátorov, ktorí majú vedúce postavenie v Pixare alebo u Disneyho.
V tejto miestnosti sa v prvom ročníku vždy vyučuje grafický dizajn a animácia postáv. Prostredníctvom toho, že tvorcovia zakomponujú číslo tejto triedy do rozprávok, podporujú ešte len začínajúcich umelcov a ďakujú svojej alma mater, kde sa všetko naučili.

Foto: Brightside.me, FindingMickey.com, pixar-planet, imgur.comZora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)