Zistila si, že ťa tvoj chalan podvádza? Pravdepodobne si vo veľkom šoku. Hlavne sa však neunáhli. Najprv si všetko starostlivo premysli a až potom konaj. Poradíme ti, ako sa v takejto situácii zachovať. 

Aj ty si prišla na strašné zistenie, že ti tvoj chalan zahol s niekým iným? Možno by si sa nemala zbytočne unáhliť, zachovať chladnú hlavu a riešiť všetko s rozumom.

Všetko si dôkladne premysli

V prvom rade si rozmysli, či má zmysel aj naďalej zotrvávať vo vzťahu. Zhrň si celý váš vzťah a popremýšľaj o tom, či by si dokázala svojmu frajerovi neveru odpustiť. Opýtaj sa sama seba, či máš ďalej silu bojovať za súčasný vzťah, či ti za to stojí alebo či to bola posledná kvapka, ktorá ťa konečne donúti nefunkčný vzťah ukončiť.

Porozprávajte sa o tom

Nezáleží na tom, ako si sa nakoniec rozhodla. Pohovoriť si o tom je dôležité. Začni s tvojím priateľom pokojnú konverzáciu. Nenechaj sa ovládnuť emóciami. Musíš si zachovať pokojnú hlavu, inak sa pohádate a všetko sa to ešte zhorší. Snaž sa zistiť, prečo sa tak stalo. Hovorte obaja o svojich pocitoch. Nesnaž sa naňho hádzať všetku vinu. Možno mal pre neveru pádny dôvod. To sa ale dozvieš len vo chvíli, keď o tom dokážete spoločne hovoriť.

Dajte si pauzu

Ak si sa stále nebola schopná rozhodnúť, dajte si vo vzťahu pauzu. Odlúčenie na krátku dobu vám obom len prospeje. Budeš mať možnosť o celej situácii premýšľať. Je možné, že si uvedomíš, že už svojho priateľa nemáš rada a nedokážeš mu neveru odpustiť. Alebo naopak zistíte, že bez seba nemôžete žiť a padnete si znovu do náručia.

Navštív odborníka

Ak sa nedokážeš s partnerovou neverou vyrovnať, požiadaj o pomoc psychológa. Špecialista ti môže v mnohom pomôcť. Celú situáciu s tebou bude riešiť a ty možno odhalíš veci, o ktorých si nemala ani tušenie. Tiež ti pomôže udržať sa v psychickej pohode. Niektorých jedincov môže totiž nevera psychicky zlomiť.

Začnite s čistým štítom

Ak si sa rozhodla pre pokračovanie vášho vzťahu, musíš neveru jednoducho odpustiť. Je dôležité, aby si sa počas vzťahu necítila zranená. Musíte začať s čistým štítom, inak váš vzťah nebude mať dlhé trvanie.

Foto: Instagram, Pixabay