Každá z nás chce mať postavu hollywoodskej hviezdy. Vykrúcame sa v zrkadle a nadávame, že nejaké to kilečko je zase späť. Ráno zješ málo, večer vyjedáš chladničku? Prečo neustále robiť tie isté chyby? Bez pravidiel sa diéta nezaobíde! 

Je pravda, že všetky sme krásne také aké sme, no nikdy asi nebudeme so sebou úplne spokojné. Ak by si rada troška schudla, máme pre teba pár tipov, bez ktorých sa pri diéte nezaobídeš.

Uhorka nie je práve to najlepšie riešenie

Raňajkuješ ju často alebo ju len tak hryzieš pred televízorom? Potom s tým nadobro skoncuj. Uhorka má na svedomí to, že podporuje chuť do jedla a ty máš pocit, že si nekonečne hladná.

Pitný Režim

Áno, je to klišé, ale pravdivé a účinné. Dodržiavanie pitného režimu je pri chudnutí veľmi dôležité. Voda totiž nafukuje a ty nemáš pocit takého hladu, ako vtedy, keď piješ málo tekutín. Najlepšie je pitie bylinkových čajov, nesladených.

aaa

Sacharidy 

Netreba ich vylúčiť úplne, ale radikálne obmedziť. Cestoviny, chlieb, pizza a aj zemiaky by si mala v období diéty nahradiť na krátky čas napríklad šalátom. Telo a pleť sa očistia a kilá pôjdu pekne dole.

Plánovanie

Odkladanie nepomáha. Začni hneď.

Husté polievky

Jedz husté polievky. Skvele zasýtia a sú zdravé. Ale pozor! Nenahrádzaj polievkami normálne jedlo. Diétovať neznamená hladovať.

Sladké 

Ak naň máš chuť, daj si žuvačku či lyžicu medu. Hneď ťa chuť na sladké prejde.

Pokojne zhreš

Raz týždenne urob výnimku a doprajte si čo len chceš. 🙂

fff

Foto: Tumblr, Twitter