Aj keď nebol malý a priateľský domový škriatok ústrednou postavu ságy o Harrym Potterovi, množstvo fanúšikov si ho nesmierne obľúbilo. Keď však zomrel, väčšina z nich sa na autorku J.K.Rowlingovú hnevalo a nevedeli si vysvetliť, prečo to urobila. 

Hoci mal Dobby nepekný výraz a jeho postava nebola až tak veľmi zásadná, fanúšikovia ho milovali. Bol oddaným priateľom a o Harryho sa vždy až prehnane staral. Jeho nečakaná smrť v čarodejníckom príbehu šokovala a zároveň dojala milióny fanúšikov po celom svete.

„Znova je výročie. Ospravedlňujem sa, že som zabila niekoho, kto zomrel počas #BattleofHogwarts, ale položil život na záchranu ľudí, ktorí to vyhrali. Mám, samozrejme, na mysli Dobbyho, domáceho škriatka,“ uviedla autorka kníh na Twitteri.

Bez smrti Dobbyho by pravdepodobne Lord Voldemort vyhral, je to len fikcia. V minulosti sa autorka podobne ospravedlnila za smrť Remuse Lupina a naznačila, že v tomto prípade šlo o trochu zbytočnú smrť.

Foto: Instagram | Zdroj: noizz.sk, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Zora
Šéfredaktorka, ktorá sa stará o to, aby ste vždy mali tie najnovšie a najzaujímavejšie informácie. Miluje arašidové maslo, New York a kávu. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)