Aj ty rada spomínaš na detstvo? Na to bezstarostné obdobie, keď tvojou jedinou povinnosťou bolo pozrieť si večerníček či nejakú rozprávku a ísť pokojne spať? A pamätáš si na to, ako si prežívala trápenie spolu s animovanými hlavnými postavami? Ver či nie, tvoje slzy ti tiekli po tvári z nejakého dôvodu a odborníci po rokoch odhalili, čo za tým vlastne je!

Bambiho mama, Simbov otec. Vo svete Disney rozprávok sme videli až priveľa strát a preplakali sme litre sĺz. Tvoje slzy však mali dôvod a či sa ti to páči alebo nie, všetko sa dialo z veľmi dobrého dôvodu.

Odborníci sa rozhodli urobiť analýzu jednotlivých rozprávok a profesorka Kelly Tenzek zistila, že v 57 filmoch od tvorcov Pixar a Disney sa nachádza až 71 príznakov smrti, ktoré nás už ako malé deti mali pripraviť na smrť a vyrovnanie sa so stratou. Táto vec zároveň pomáhala aj rodičom načať konverzáciu týkajúcu sa práve možnej straty, ktorej by sa za normálnych okolností pravdepodobne báli.

Pri ktorej rozprávke si najviac plakala ty?

Foto: Twitter | Video: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tatika
Dievča závislé na pozeraní seriálov, písaní príbehov, obdivovaní krásy rôznych hercov (tajných milencov a manželov) a čítaní príbehov, pri ktorých možno spozorovať to najlepšie medzi riadkami.