K vzťahom rozchody, bohužiaľ,  patria. Hoci takmer všetci snívajú o láske na celý život, málokomu sa to podarí. 

Ak už to medzi vami nie je také, ako to bývalo a ak už sa vo vzťahu len trápite, potom by mali prísť na rad tie bolestné slová: “Rozchádzame sa”. Ako ich ale povedať a minimalizovať pritom bolestné následky? Poradíme ti!

Správne načasovanie

Nie je nič horšie ako keď sa o rozchode zmieniš len tak medzi rečou. Najlepšie ešte pri nejakej činnosti, ako je ranné odchádzanie do školy alebo čistenie zubov. Takto vážne nie. Prvé rande si starostlivo plánovala, vyberala čas a miesto. Urob to tak aj pri rozchode. Keď mu len napíšeš správu, že je koniec, spravíš zo seba chuderu. Ak sa s niekým rozchádzame, zaslúži si trochu úcty!

Osobný kontakt

Ak spolu bývate, asi sa tomu sotva vyhnete. Aj v opačnom prípade sa ale rozhodne stretnite. Najlepšie na nejakom neutrálnom mieste. Nepozývaj ho k sebe domov a už vôbec nebuďte u neho. Je tiež lepšie, ak sú okolo nejakí ľudia. Oboch vás čakajú krušné chvíle a vidieť okolo seba ruch v takejto situácii aspoň trochu pomáha.

Zbytočne nezraňuj

Nech sa vo chvíli rozchodu navzájom akokoľvek nenávidíte, vyhni sa zbytočným útokom. Nenadávaj, nevyčítaj mu tvoje domnelé, ani ozajstné krivdy. Pamätaj si, že ste spolu prežili aj krásne chvíle. V tomto duchu ho aj vypočuj. Daj mu šancu tiež niečo k vášmu rozchodu povedať.

Rozchod so všetkým

V dnešnej dobe sociálnych sietí nie sú rozchody úplne jednoduché. Najmä preto, že odrezať sa od niekoho aj v kyberpriestore je neporovnateľne ťažšie. Napriek tomu to urob. Nepíšte si, nevolajte a hlavne: nestalkuj ho na Facebooku! Odolaj tomu, aby si svojho ex sledovala na sociálnych sieťach (aj v reálnom živote) a zisťovala, ako mizerne sa bez teba má. Rozchod bude jednoduchší, keď sa aspoň na chvíľu jeden od druhého úplne odrežete.

Drž sa! Ber to tak, že každý koniec je začiatkom niečoho nového.

Foto: YouTube, giphy.com Aduska
Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!