K jeseni a zime neodmysliteľne patria i čižmy, ktoré sa túto sezónu vyšplhali pekelne vysoko. Čižmám nad kolená podľahli značky Chanel, 3.1 Phillip Lim, Reed Krakoff či Balmain. Ako ich ale nosiť, aby si v nich vyzerala naozaj dobre? 

Ak práve rozmýšľaš, akú obuv zaradiť do svojho šatníka, čižmy nad kolená sú jednou z najlepších možností. Vo vysokej i pohodlnejšej nízkej verzii, sa objavili v kolekciách mnohých dizajnérov, a tým potvrdili, že túto zimu budú jedným z najhorúcejších trendov. Ak na ne nenatrafíš v domácich kamenných obchodoch, spoľahni sa na internetové, kde zoženieš skutočne krásne modely a za priaznivé ceny.

Najlepším doplnkom k čižmám nad kolená sú krátka sukňa či šaty. Tieto budú ešte efektnejšie vyzerať v spojení s nízkymi čižmami, zatiaľ čo vysoké opätky môžeš skombinovať s elegantnými šortkami či ultra úzkymi nohavicami a dlhším kabátom. Ale má to jeden háčik – nie každý vie, ako nosiť módne čižmy nad kolená s glancom a bez toho, aby efekt pripomínal profesiu Julie Roberts v Pretty Woman. Ak nechceš pôsobiť vulgárne, vyhni sa modelom s platformou či latexovým kúskom a nekombinuj vysoké čižmy nad kolená s večernými modelmi, krátkymi flitrovanými šatami a pod.

a

a

a

a

a

a

a

a

a

a

Foto: Instagram