Áno, áno, nikto nepopiera, že nás naše mamy majú radi. Musia to ale dávať najavo takýmto trápnym spôsobom? Naozaj by si niekedy svoje prejavy citov mohli nechať pre seba. Žiadna z kamošiek na to nie je zvedavá.

 

Kamarátka

“Kamarátky mám v škole alebo vonku. Doma chcem mať mamu. Je to trápne, ak sa snaží správať, ako keby bola o 20 rokov mladšia, pretože jednoducho nie je. Nemusí sa smiať tým istým veciam alebo ukazovať na chalanov, ktorí by sa mi akože mali páčiť. Je to blbé.”

Staromódna

“Väčšina mojich kamarátok si môže chlapca, s ktorým nejaký čas chodia, doviezť domov. To sa ale u nás nedá. Moja mama povedala, že jej mám doniesť ukázať chlapca, až keď sa budem chcieť vydávať. Sa zabudla v minulom storočí.”

Snaživá

“Keď som priviedla domov Lukáša, mama sa tak strašne snažila, nosila mu jedlo, bolo to samé Lukáško sem a Lukáško tam, až sa tak na neho maznala. Vyzeralo to, že mu poďakuje, že o mňa prejavil záujem. Strašný zážitok!”

Úprimná

“Úplne najtrápnejšie sú tie momenty, keď sa so mnou snaží rozprávať o intímnostiach. Všetky tie reči ako buď zodpovedná, ešte nechcem vnúčatá, never chlapcom. Veď nech mi povie niečo nové, ak chce. Toto všetko dávno viem.”

Alkáči

“Naši si niekedy pozvú svojich známych na návštevu. Kecajú a popíjajú a väčšinou je to sranda, lebo mama vždy niečo dobre navarí a dovolia nám byť dlhšie hore. Horšie je, keď sa trochu pripijú a vtedy začnú byť strašne vtipní. Hovoria na nás zdrobneninami a vyťahujú historky z detstva. Kto je na toto zvedavý?”

Vo všetkom lepší

“Najviac milujem, keď začnú s tými vážnymi prehláseniami typu: Ja by som si toto v tvojom veku nedovolila alebo v tvojom veku som už robila toto. No jasné, obidvaja odmalička prali, vysávali a žehlili. A vôbec nechodili von a tak.”

Módna ikona

“Mama si minule kúpila tylovú sukňu. No dobre, bola čierna, ale aj tak. Mala by si už uvedomiť, že nemá 25 rokov a začať sa obliekať primerane na svoj vek.”

Vtipná

“Smiech je fajn, ale doma alebo medzi kamarátmi. Moja mama sa potrebuje smiať aj v autobuse alebo v obchode. Všetci na nás vtedy tak divne pozerajú. Ozaj by sa mohla niekedy ovládať.”

Naozaj ju mám rada, ale..

“Minule som si mamu posadila v kuchyni, ubezpečila som ju, že ju mám naozaj rada a potom som ju poprosila, aby preboha už NIKDY nepoužívala výrazy ako ja a moje kamarátky. Týka sa to najmä slov – cool, supiš, husté, disovať alebo kámo. Je to trápne a ja sa za ňu nechcem hanbiť, keď sme spolu vonku.”

A aká je tá tvoja mama?

Zdroj: supermamy.maminka.cz | Foto: Pixabay

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.