Kontrolovanie Facebooku, mobilu, osobných vecí. Obviňovanie frajera z nevery. Presne tak vyzerá chorobná žiarlivosť. Ak si sa v tom našla, mala by si s tým začať okamžite niečo robiť! Svojím správaním si totiž môžeš zničiť aj dobre fungujúci vzťah. My ti poradíme, ako vyhnať chorobnú žiarlivosť z tvojej hlavy! 

Aj keď ju mnohí ľudia pokladajú za korenie lásky, žiarlivosť prináša do vzťahu predovšetkým neistotu, úzkosť a napätie.

Nájdi príčinu svojej žiarlivosti

Zamysli sa a skús zistiť, prečo vlastne na frajera žiarliš. Bojíš sa, že ťa opustí? Máš strach, že si nájde niekoho lepšieho? Žiarlivosť má vždy nejaký dôvod a ten musíš rozlúštiť! Ty sama si si príčinu žiarlivosti vytvorila, a takisto iba ty sama sa s ňou musíš vysporiadať.

Pracuj s príčinou

Ak už si prišla na príčinu svojej žiarlivosti, pracuj s ňou. Uvedom si, že frajera nemusíš upodozrievať, lebo ten problém je v tebe. Žiarliš, pretože sa bojíš.

Maj rada samu seba

Žiarliví ľudia sa cítia byť vo vzťahu menejcenní. Boja sa, že nie sú pre partnera dosť dobrí. Majú potrebu byť partnerom uisťovaní v tom, že sú milovaní. Tvojho frajera však toto uisťovanie skôr či neskôr prestane baviť. Nikto nechce chodiť s človekom, ktorý má nízke sebavedomie. Preto pracuj na svojej sebadôvere. Nikdy nesmieš byť stopercentne závislá na svojom partnerovi. Môže ti to len uškodiť!

 

Just chillin', you?

A post shared by Girls By Guff (@girls) on

 

Prestaň si vymýšľať nezmyselné scenáre

Prestaň si domýšľať. Prestaň rozmýšľať, čo asi teraz tvoj frajer robí. Nevymýšľaj si vlastné scenáre, prečo asi mešká na rande. Tieto výmysly sú iba výplody tvojej fantázie a od pravdy majú veľmi ďaleko. Kontroluj svoje myšlienky. Akonáhle sa pristihneš, že ho znova z niečoho upodozrievaš, mysli na to pekné, čo ste spolu prežili. Uvažuj nad tým, prečo ho máš rada. Je dosť možné, že ti sám vysvetlí, prečo prišiel neskoro.

Venuj sa sama sebe

Tvoj frajer nie je stredobodom tvojho vesmíru! Tým si len ty sama. Venuj sa teda sama sebe. Zaoberaj sa svojimi koníčkami a rob čo ťa baví. Choď s kamarátkami na nákupy, vyraz si na párty. Ak sa zameriaš sama na seba, prestaneš byť na frajerovi závislá. Váš vzťah potom bude len prekvitať!

Foto: YouTube, Instagram 

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here