Dovolenka, internet či pracovná cesta. To sú len jedny z mála možností, ako spoznať nových ľudí a nájsť si svoju spriaznenú dušu. Má však láska zmysel ak vás od seba delia kilometre? Určite áno! Vďaka našim radám vám to bude klapať aj napriek diaľke! [sociallocker]

Spoznala si skvelého chalana a si zaľúbená až po uši? Si presvedčená o tom, že on je ten pravý? Potom určite stojí za to, aby ste sa váš vzťah snažili udržať aj keď vás od seba môže deliť vzdialenosť. Spoločne strávený čas však môžete nahradiť alternatívou, ktorá vám čakanie skráti a zároveň spríjemní. Čo by ste teda mali robiť?

Komunikácia

Hoci nemôžete byť spolu osobne, dnes už je možnosť komunikácie takmer neobmedzená. Poslúži vám internet, telefóny, rôzne aplikácie či sociálne siete. Dokonca sa môžete aj vidieť, aj keď len na monitore počítača či displeji telefónu. Určite však udržujte kontakt, aj keď to nemusí byť každý deň.

couple

Optimizmus

Rozhodne by si nemala svojho drahého zaplaviť vlnou výčitiek a plačúcich emotikonov. Práve naopak, optimizmus a dobrá nálada mu dajú dôvod, aby sa na teba viac tešil. Podeľte sa o každodenné zážitky, novinky a vyhýbaj sa depresívnym stavom.

Mlčanie

To platí v prípade hádky. Mnohé páry (aj tie, ktoré nedelí diaľka) sú zvyknuté komunikovať najmä cez sociálne siete či telefón aj v ťažkých chvíľach. To je ale chyba. Pri hádkach častokrát dochádza k zbytočným nedorozumeniam práve kvôli písanému slovu. Preto radšej počkajte na videohovor alebo to vyriešte až pri osobnom stretnutí.

Stretnutia

Bez tohto to samozrejme nejde. Snažte sa zosúladiť voľný čas a navštevujte sa tak často, ako sa len dá. Záujem by však mal byť na oboch stranách. Striedajte sa v tom, kto príde za tým druhým, prípadne sa môžete stretnúť na pol ceste. Vzťah predsa nemôže fungovať len prostredníctvom internetu či telefónu.

coupl

Záľuby

Či už si fanúšik maľovania, športu, turistiky alebo tanca, využi to. Najmä ak je tvoja láska ďaleko. Voľný čas venuj aktivitám, ktoré ťa zabavia a ukrátia ťa o minúty, kedy nemôžeš byť so svojou polovičkou. Čas ti ujde rýchlejšie a určite ti nehrozia depresie zo samoty.

Intímnosti

Táto oblasť je možno pre tých odvážnejších a určite starších. Neplatí to v prípade, že máš pätnásť a svojho priateľa si naživo ešte ani nevidela. Ak ste ale obaja plnoletí a chýba vám blízkosť toho druhého, môžete využiť počítač či telefón a svoj vzťah tak okoreniť.

Foto: Pixabay [/sociallocker]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here