Drogérie sú plné farieb na vlasy, prípadne máš možnosť použiť šampón ak si nie si úplne istá. No aj tak je to hlavne chemický zásah pre tvoju korunu krásy. Možno si o tom už počula, možno nie ale vlasy si môžeš zafarbiť na tmavší odtieň aj surovinou, ktorú máš doma. [sociallocker]

Káva. Tento voňavý zázrak, ktorý ťa preberá do každého dňa sa dá využiť aj celkom inak. A to hneď dva v jednom. Okrem toho, že tvoje vlasy dostanú tmavší odtieň, mali by aj rýchlejšie rásť. Podľa americkej štúdie práve kofeín obsiahnutý v káve podporuje ich rast. Samozrejme hovoríme o pravej káve, po ktorej ti zostane v pohári usadenina.

 

Tú už odteraz nevyhadzuj ale namiesto toho ju vmasíruj do pokožky hlavy. Potom vlasy len opláchni a použi ostatné vlasové prípravky, na ktoré si zvyknutá. Pri pravidelnom opakovaní tejto krátkej procedúry by si mala zmenu vidieť už po mesiaci. Nemusíš sa ale báť, že by ti takto káva zafarbila vlasy, ak si to nepraješ.

 

V prípade farbenia si musíš nájsť viac času. Uvar si šálku silnej kávy a nechaj ju vychladnúť. Z kondicionéru odlej dve lyžičky a zmiešaj ich s dvoma lyžicami neuvarenej kávy. Následne pridaj pripravený a vychladený nápoj.  Potom už len nanes na vlasy a nechaj pôsobiť asi hodinu. Ak sa ti aj tak bude zdať čokoládový odtieň slabý, proces jednoducho opakuj.

Foto: Instagram, Twitter [/sociallocker]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here