Častou chybou pri nakupovaní je, že nás zláka výpredaj, a tak sa nám v šatníku množia vzájomne nekombinovateľné veci jednej kategórie, ktoré málo vynosíme (bol to aj môj prípad). Mali by sme sa však zamyslieť, čo skutočne potrebujeme a čo nám chýba, aby sme mohli veci dokombinovať. Ak totiž nemáš v šatníku napríklad dobre padnúce sako, zbytočne budeš kupovať ďalšie topy. K tomu ti pomôžu tzv. základné kúsky – ide o kusy oblečenia nadčasového strihu, v neutrálnych farbách, ktoré sa ľahko kombinujú. Mali by byť kvalitnejšie a oplatí sa do nich investovať, lebo ti poslúžia veľmi dlho. Naopak do sezónnych kúskov a vychytávok sa neoplatí investovať a tam sa šetriť a nakupovať vo výpredajoch oplatí.

 

Biela blúzka

Biela blúzka je ten najzákladnejší kúsok šatníka. Využiť ju môžeš hneď na niekoľko spôsobov a príležitostí. Vďaka neutrálnej farbe sa dá kombinovať s rôznymi ďalšími kúskami. Odporúčame ti staviť na nadčasovosť. Nehľadaj aktuálne trendové strihy a doplnky, ktoré by ju odlišovali od štandardu. Bude sa ti ťažšie dolaďovať ku zvyšku šatníka a môže sa stať, že po roku sa ti už nebude zdať vhodná na to, aby si si ju opäť obliekla.

 

Workin for them commas and them decimals 💵 Shirt & skirt from @premonitiondesigns

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

Čierne lodičky

Obuť si ich môžeš naozaj takmer k čomukoľvek. Za každých okolností budú vyzerať vhodne a nikto ti nebude tvoju obuv vyčítať. Vhodné sú nielen do školy, ale aj na párty alebo na krátku prechádzku do mesta. Mala by si preto do nich investovať najviac peňazí, pretože z časového hľadiska budú tvojím najvernejším spoločníkom.

 

Today's deets ✨ @kaptenandson watch #BeKapten

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

Kvalitné jeansy

Základ sú jednoliate, modré odtiene, ľubovoľný strih (vysoký, nízky pás, slim, zvonové, „boyfriendky“), najhoršie je tu zapadnúť do stereotypu a konvencií a nosiť len upnuté alebo také či onaké, nosia sa všetky a všetky vyzerajú skvele, ak ti pasujú. Ak nemusíš svoje nákupy minimalizovať, tak okrem modrej klasiky maj v zásobe aj čierne, ozdobené, ale aj farebené rifle, ktoré skvele doplníš jednoduchými topmi.

 

Easy Sunday… 🌸 Top & jeans from @fashionnova (use code MICAH for 15% off)

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

Biele tričko

Možno ti to znie ako dosť veľká nuda, no skús sa pozrieť aj na fotografie celebrít. Biele tričko je pre nich základom, ktorého sa nechcú vzdať už po dlhé roky. Vyzerá dobre a môžeš si k nemu dovoliť aj výraznejšie doplnky. Skvele sa hodí k jeansom, keď vytvoríš minimalistický a predsa bezchybný outfit. Inšpiruj sa aj známymi tváričkami, ako dokážu maximálne využiť tento kúsok šatníka.

 

Soft, sleek and a little sporty 🍥 Outfit from @mistressrocks

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

Jednoduché úzke šaty

Väčšina módnych expertov odporúča tie čiernej farby. Sú totižto ikonické, najlepšie obopínajú postavu, pre plnoštíhle baby sú vhodné s riasením alebo širšou sukňou a polovičnými rukávmi končiacimi okolo lakťov. Nositeľné sú totiž pri viacerých príležitostiach. Ibaže nie každému sa táto farba hodí a cíti sa v nej dobre. Podstatné je, aby mali jednoduchý strih a boli len jednofarebné. Tak k nim môžeš nosiť rôzne saká, bolerka a doplnky a vždy ich premeniť na iný zaujímavý kúsok.

 

All black & slicked back ♠️ Dress from @hotmiamistyles

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

 

Čierne nohavice

Hodia sa ku všetkému a kamkoľvek, pohodlné a štýlové zároveň, evergreenom sa už stal aj kožený variant.

 

F's given = zero ✖️ Top & jeans @fashionnova [use code MICAH for💲off]

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

Jednoduché sako

Tajomstvom je hlavne dokonalý strih, vďaka ktorému ti sako sadne ako uliate. Potom ho už môžeš kombinovať s hocičím a premeniť ho tak na elegantný kúsok šatníka. Vezmi si kombináciu bieleho trička s rifľami. Zatiaľ čo takto to pôsobí ako športové oblečenie, po doplnení saka sa môžeš vybrať aj na oficiálnejšie stretnutie. Okrem čierneho je štýlové aj bordové, modré alebo smaragdové.

 

Thanks for the love today!! 💕

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

Letné šaty

Moja srdcová záležitosť. Sú jednou z najdôležitejších častí ženského šatníka. Nielenže sú ženské a sexy, ale nesú v sebe aj určitý štýl a luxus. Tu sa medze nekladú. Tie určuje jedine typ tvojej postavy. Rôzne materiály, farby, strihy, vzory záleží iba od tvojho štýlu. Opäť vyberaj s rozumom a radšej si trošku priplať, aby šaty nevyzerali lacno. Vďaka tomu ich budeš môcť využiť aj na letné párty a do kufra si ich môžeš pribaliť aj na dovolenku.

 

Lace love ❁

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

 

 

Na záver: V šatníku by si určite mala mať aspoň 1 kostým. Ak nevieš aký vybrať, inšpiruj sa obrázkami ikonických kostýmov od Yves Saint Laurent alebo Coco Chanel. Takto budeš mať pokryté všetky príležitosti a šatník môžeš priebežne dopĺňať o trendy kúsky.

Foto: Instagram

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here