Kabelky sú jednou z najväčších ženských vášní a takisto patria medzi neodmysliteľnú súčasť dámskeho šatníka. Tieto tri dizajnérske značky určujú trendy a nastavujú latku pre všetkých ostatných výrobcov. Inšpiruje sa nimi drvivá väčšina ostatných návrhárov, ktorých modely sú s nimi neustále porovnávané vo všetkých ohľadoch. Ktoré to sú? 

Hermes, Chanel a Louis Vuitton. Všetko sú to mená, ktoré by chcela mať na visačkách svojich kabeliek nejedna z nás. Tieto značky sú medzi kabelkami nesmrteľným trendom, aj keď ceny sú takmer šialené. Ak sa teda práve chystáš kúpiť si svoju prvú dizajnérsku kabelku alebo chceš svoju zbierku rozšíriť, siahnuť po jednej z týchto možností je to najlepšie čo môžeš urobiť. Kvalita a nestarnúci dizajn vzbudia rešpekt a potešia tvoje oči. Po akom modeli siahnuť?

Chanel – Classic flap bag

1

Klasická, najznámejšia kabelka značky Chanel je dostupná vo viacerých veľkostiach. Je skutočne variabilná, môžeš si ju so sebou vziať na prestížnu udalosť, alebo ju skombinovať s tričkom a džínsami, vždy bude vyzerať úžasne. Je veľmi rešpektovaná v módnej komunite. Môžeš si ju kúpiť v mnohých farbách a prevedeniach, najznámejšie materiály sú caviar a lambskin.

Chanel – GST

1

Dizajnom podobná Classic flap s retiazkou s kožou cez rameno. Patrí k lacnejším kabelkám od Chanel, za svoje peniaze dostaneš priestor nákupnej tašky.

Chanel – Boy bag

1

Rustikálny vzhľad, na rozdiel od Classic flap má pás kože na vrchu retiazky. Je dostupná vo veľkom množstve farieb s štruktúr. Výhodou je opäť to, že si udrží svoju hodnotu, je jednou z najlepšie predávaných kabeliek značky.

Louis Vuitton – Speedy

1

Ikonická, priestranná kabelka inšpirovaná érou cestovateľskej revolúcie. Cenovo je veľmi dostupná a nájdeš ju vo viacerých verziách. Ak sa o kabelky nechceš starať ako o deti, iste ťa poteší jej odolnosť a skutočne pomalé starnutie. Vďaka rôznym veľkostiam si nájde miesto v každom šatníku.

Louis Vuitton – Lockit

1

Od roku 1958 bolo vytvorených mnoho verzií, jemná koža a silueta so zaoblenou hornou časťou sa hodí na mnohé príležitosti. Je skutočne praktická, zmestíš do nej všetko, čo potrebuješ do školy alebo na nákupy. Napriek jej nízkej váhe do nej pohodlne vložíš aj laptop.

Louis Vuitton – Capucines

1

Elegantná kabelka vo vintage štýle, dobre drží svoj tvar. Čisté línie sa spájajú s výbornou funkcionalitou a odolnosťou. Do dizajnu sú skvelo zapracované iniciály LV.

Hermes – Birkin

1

Najznámejšia, najpredávanejšia, ikonická. Nájdete ju vo veľkom množstve veľkostí, kožených prevedení vrátane exotických koží a rozmanitej škále farieb. Má zámok a kľúč skrytý v tzv. „clochette“. Opäť poteší svojou priestrannosťou a variabilnosťou.

Hermes – Kelly

1

Kabelka s jedným uškom a možnosťou nosenia cez rameno vyrobená z troch vrstiev kože. Pôvodne šlo o veľkú cestovnú tašku, dnes ju nájdete až v ôsmych veľkostiach. Veľmi dobre drží svoj tvar. Je dostupná aj v mini verzii ako Kelly Pochette a Kelly Cut. Sofistikovaná, ľahko rozpoznateľná.

Hermes – Jypsiere

1

Patrí k ležérnejším crossbody kabelkám. Zíde sa ak hľadáš funkčný, každodenný kúsok. Dizajnovo skvelo zapadá do Hermes rodiny, zároveň je však veľmi pohodlná, vhodná aj na cestovanie alebo do školy.

Ak chceš aby ti kabelka vydržala čo najdlhšie, treba si na ňu dávať pozor. Obzvlášť, ak ju v budúcnosti plánuješ predať. Pôjdeš na istotu ak si zvolíš neutrálne farby, monogram alebo hladkú kožu. Pozor najmä pri limitovaných edíciách, možno ťa oslovia, neskôr však stratia svoju hodnotu a môžu ťa rýchlo omrzieť.

Foto: YouTube, Facebook, Twitter 

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here