Mladá študentka bola kedysi šikanovaná a cítila sa na škole osamelá. Dnes má šestnásť rokov a prišla s nápadom ako pomôcť ostatným, ktorí zažívajú podobné problémy ako ona. 

Dnes už 16-ročná Natalie Hampton z Kalifornie sedávala v siedmej triede počas obedov sama a nikto si k nej neprisadol. Mala problém nájsť si kamarátov, a tak sa ľahko stala obeťou šikany. Situácia však mladé dievča inšpirovala k tomu, aby pomohla iným študentom, ktorí majú podobný problém.

1

Mladá študentka Natalie je momentálne už na inej škole, kde je spokojná. Napriek tomu nezabúda, že kedysi sedávala sama a iní sa jej za to smiali. Keď na novej škole videla iných študentov, ktorí boli rovnako opustení, cítila, že s tým musí niečo urobiť. Chcela vymyslieť niečo, čo by im pomohlo zaradiť sa medzi ostatných. Preto vymyslela aplikáciu „Sit With Us“, pomocou ktorej si dokážu nájsť priateľov. Funguje už týždeň a zdá sa, že sa celkom ujala, pretože nápad ostatní študenti začali využívať a chvália ho. Aplikácia má študentom pomáhať spriateliť sa s inými ľuďmi, aby neboli sami a necítili sa izolovaní, neprijatí a verejne odmietnutí. Má im pomôcť začleniť sa do kolektívu.

2

Vďaka aplikácii môžu študenti poslať signál ostatným používateľom, že hľadajú kamarátov, s ktorými by mohli ísť na obed. Aplikácia umožňuje študentom pozývať iných, aby sa k nim pridali na obed. Môžu zakladať udalosti a vyzývajú tých, ktorí nemajú s kým obedovať, aby sa ku nim pripojili. Vďaka tomu, že si tým študentka sama prešla, dokázala vytvoriť niečo, čím pomáha ostatným.

Foto: Facebook, Pinterest 

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here