Poznáš to zápasenie s kilami pred letom? Aby si sa vošla do plaviek, zhodila bruško, ktoré zostalo od Vianoc? Tento chalan už mal trošku väčší problém, no o to viac všetkých prekvapil. 

Predstavujeme ti Austina Shiffletta. 22-ročný krásavec bol kedysi školák, ktorému sa nevyhýbala šikana. Tú sa rozhodol riešiť nešťastnou cestou a vypapal sa na neuveriteľných 146 kilogramov. Uzavretý vo vlastnou svete trávil čas pri videohrách a vo fastfoodoch. V tom čase mu pomohla jeho babička, vďaka ktorej začal cvičiť a upravil svoju stravu.

Good morning guys ❤️ y'all are perfect love you all 😍💖

A post shared by Austin Shifflett (@austinashifflett) on

 

Ray ban vision 😎

A post shared by Austin Shifflett (@austinashifflett) on

 

#HowBoutNow

A post shared by Austin Shifflett (@austinashifflett) on

 

Z chalana, ktorý pripomínal veľkú buchtičku sa stal za 10 mesiacov mladík, ktorý má teraz pekáč buchiet na bruchu. Svojej babičke je určite za pomoc nesmierne vďačný.

Ain't a woman on this planet that could take my mom or grandmas place ❤️

A post shared by Austin Shifflett (@austinashifflett) on

 

Ya know, in every family when people are going through issues they usually have that ONE person they can always count on to mold things back together, that ONE person that no matter what's going on in their own life will drop anything to help the others. In my family that lady is my beautiful grandma. This lady has seen and gone through things no mother,daughter or even sister should ever have to go through and despite all of it she still stands today with the biggest smile on her face as if there is nothing wrong. My family like many others has its issues and she is our rock, we all run to her as soon as something doesn't go our way and i think sometimes we forget that she has her own problems to deal with. The thing about my grandma though is when things get hard on her she doesn't reach out to anyone she doesn't pour her problems on us (even though i wish she would) she just keeps to herself because she doesn't want to bother us with her problems. She is the most selfless person i've ever met, i mean how can you go through the things she has and still have that ability to say "hey i can do this by myself i don't want to bother my grandkids with my problems" Nanny you don't have to do it alone, i'm here for you always. I know i don't live with you anymore but i still make it a priority to stop by even if its just to have dinner for 20 or so minutes. I get messages daily telling me how i'm strong willed and this and that but there is no stronger person on this planet than my grandma. you're not only a gift to this family but you're a gift to the world as well. I know i wouldn't be in my position without you, I wouldn't be the person i am without you. In the midst of all that has happened i don't know if this makes things any better but i just want you to know i love you to death and no matter the circumstances you'll always be my #1 <3

A post shared by Austin Shifflett (@austinashifflett) on

Vďaka svojej premene sa Austin stal miláčikom dievčat a tak niet divu, že nemá núdzu o nápadníčky. Zatiaľ je však stále slobodný.

Foto: Instagram 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here