Plná skriňa vecí a stále nič na seba je bežná realita mnohých z nás. Dostala som štvorku? Kúpim si kabelku na utešenie. Dostala som jednotku? Za odmenu si kúpim nové topánky. Vždy sa nájde dôvod na kúpu nového fashion kúsku až kým sa uprostred noci nezobudíš na rachot, lebo ti spadol stojan na šaty pod ťarchou všetkého tvojho oblečenia – story of my life. 🙂

Ľudia sú veľmi vnímavé tvory a už počas prvých piatich sekúnd si podľa tvojho oblečenia o tebe utvoria názor. Oblečenie je to, čo zohráva úlohu pri prvom dojme, a koniec koncov, aj pri tom ako ťa ľudia súdia. Je síce smutné, že sme sa naučili posudzovať ľudí podľa zovňajšku a nie z vnútra, ale v tomto článku o to nejde.

 

@songofstyle😻

A post shared by street_style_paris (@street_style_paris) on

 

 

Módni expetri tvrdia, že to kto sme, vyjadruje najviac to, ako sa obliekame. Pretože to je vec, ktorú si vyberáš sama, takže by ťa mala najviac vystihovať. Vyjadruje tvoju povahu, energiu, ale aj momentálne emócie. Ak máš pocit, že si sa stále nenašla, čítaj tento článok ďalej a zisti ako mať svoj štýl.

14657292_877115565721858_3150296517921477551_n

Čo všetko tvorí štýl?

Štýl je komplex pozostávajúci z viacerých prvkov. Tvoria ho vhodné farby, správne strihy a oblečenie vystihujúce tvoju osobnosť. Vhodné farby harmonizujú s tvojou prirodzenou farebnosťou a dajú vyniknúť tvári. Správne strihy dokážu zakryť nedokonalosti postavy a vyzdvihnúť jej krásne časti. Ak si vyberieš oblečenie, ktoré bude vystihovať tvoju osobnosť, potreby a predstavy, môžeš oblečením prezentovať samu seba a budeš sa cítiť prirodzene.

Nájdi si svoju módnu ikonu

Najlepšie bude, ak začeš na sociálnych sieťach. Ja osobne milujem Instagram a Pinterest, kde sa to doslova hemží tými najštýlovejšími ženami. Ukladaj si, čo sa ti páči, rob si screenshoty, vracaj sa k tomu a hľadaj nové námety. Je málo pravdepodobné, že nájdeš presne jednu osobu, ktorej štýl bude tvoj vysnený, ale kombinuj a hraj sa!

 

The perfect little white lace dress ✾❁❃ by @jarlolondon

A post shared by MICAH GIANNELI (@micahgianneli) on

Odfoť si svoje najlepšie outfity

Každá z nás má dni, kedy si hovoríme, že dnes by nás aj Erika Judínyová v módnej polícii vychválila do neba. Človek vyzerá inak, keď je spokojný s tým ako vyzerá a každý si to okamžite všimne. Aj outfit dokáže dopomôcť k tomu, aby si sa cítila príťažlivá a neprehliadnuteľná. Buď svoj vlastný vzor!

14657413_877911708975577_2744232121037258508_n

Všimni si, čo sa ti v skrini opakuje

Ak máš v skrini šesť bielych blúzok a päť modrých jeansov znamená to, že po tomto kúsku vždy siahneš, lebo sa v ňom cítiš príjemne a dodáva ti sebavedomie. Preto nemáš dôvod meniť to, experimentuj s podobnými kúskami. Zamieňaj vzory, možno farbu. Neboj sa, že budeš nudná, pretože tie ružové mini šaty si oblečieš aj tak len dvakrát a nakoniec siahneš po tvojej obľúbenej klasike.

Zvýrazni svoje prednosti

Dostávaš často komplimenty na tvoje pekné dlhé nohy alebo štíhly pás? Nesnaž sa silou mocou nasledovať trendy, ale kupuj kúsky, ktoré podčiarkujú práve tvoje prednosti. Ak si myslíš, že máš problémovú postavu, resp. problémové partie (čo si myslí, snáď každá z nás) mala by si dosiahnuť rovnováhu. Súlad medzi tým, čo sa ti páči a medzi tým, čo lichotí tvojej postave.

Spoznaj samu seba

Krása vychádza zvnútra, preto počúvaj samu seba a svoj inštinkt. Nos to, v čom sa cítiš pohodlne ty, a nie to, čo sa páči iným. Iba kvôli tomu, že je veľmi populárne nosiť zvieracie vzory, nemusíš ich mať aj ty, lebo ak to nevieš predať, budeš vyzerať komicky. Na druhej strane napríklad krátka kožená bunda z teba môže spraviť divu! Nikdy si nekupuj oblečenie, ak nie si presvedčená o tom, že ti sedí na 100%. Zbytočne by si neskôr bola nespokojná. Takisto si nič nekupuj pod nátlakom, keď ti niekto hovorí, že to vyzerá skvelo, ale ty máš iný názor. Budeš to nostiť ty a ty sa v tom musíš cítiť úžasne!

14642216_876275985805816_1440893179245895344_n

Prispôsob sa svojmu životnému štýlu

Tvoja práca, tvoje záľuby a tvoje presvedčenia… Ak vieš, že musíš denne veľa chodiť, určite do tvojho štýlu nebudú zapadať topánky na ihličkách. Pri výbere štýlu oblečenia zohľadňuj to, na akú príležitosť ho budeš využívať. Nevynakladaj zbytočné peniaze a energiu na oblečenie, ktoré nebudeš nosiť.

Foto: Instagram, Facebook/Dnesnosim, giphy.com

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here