Nie vždy je všetko, čo počuješ v reklamách alebo čítaš na internete pravda. Navyše, kozmetický priemysel je preplnený nezmyslami, ktoré nám motajú hlavy a je veľmi ťažké rozoznať, čo je pravda a čo len mýtus. 

 

1. Maskaru vyhodíš, až keď začne vysýchať.

Samozrejme, keď cítiš, že už začína schnúť, vyhoď ju. Ale mala by si ju vyhodiť aj po troch mesiacoch od otvorenia, nezávisle na jej stave. Pomocou špirály sa ti totiž do oka môže veľmi jednoducho dostať infekcia. Hrebienok ide veľmi blízko k očnej sliznici a potom späť do tuby, a ako je všeobecne známe, tmavé a vlhké miesta sú rajom pre baktérie.

1

2. Hrudkám v špirále predídeš „pumpovaním“

Nie, nie, a ešte raz nie. Práve naopak, špirála ti skôr vyschne a vzduch, ktorý si do nej takýmto spôsobom natlačíš, tie hrudky naozaj spôsobí. A navyše, čím viac vzduchu, tým ideálnejšie prostredie pre množenie baktérií.

2

3. Je to ok ak sa raz za čas pred spaním neodlíčiš

Hlavným problémom je, že pleť sa ti v noci regeneruje, a pokiaľ ideš spať nalíčená, mejkap tento proces výrazne narúša. To znamená, že tvoja pleť nebude prirodzene hydratovaná a svieža. Taktiež riskuješ zanesenie infekcie do pórov a vznik nepríjemných vyrážok.

3

4. Mejkap spôsobuje akné

Nie nevyhnutne. Dekoratívna kozmetika vo všeobecnosti nespôsobuje akné, pokiaľ sa používa správne. Problém nastáva, keď sa do makeupu dostanú baktérie, ktoré spustia zápalové procesy v pokožke. Aby si predišla týmto problémom, mala by si si pravidelne dezinfikovať všetky štetce na makeup a takisto aj špongie na nanášanie krycieho krému a samozrejme aj kozmetickú tašku, v ktorej svoje kozmetické produkty skladuješ.

4

5. Expiračná doba nemá vplyv na kvalitu mejkapu

Veru má, a veľký. Ak si si nikdy dátum spotreby na obale nevšimla, nájdeš ho zvyčajne na obrázku kelímka, na ktorom je napísaný počet mesiacov. Toľko by si mala produkt používať od prvého otvorenia.

 

6. Ak svoje štetce používaš iba ty, nemusíš ich čistiť

Popravde, baktérie veľmi nezaujíma kto všetko používa tvoje kozmetické štetce. Viac záleží na tom, s akými povrchmi a produktami prídu štetce do kontaktu. Čím dlhšie necháš štetce špinavé, tým viac sa ti v nich namnoží baktérií, čo je zlé nie len pre tvoju pleť, ale aj pre samotnú životnosť štetcov.

Mission accomplished!!!! LOL ❤❤❤ #makeupbrushescleaning

A post shared by Jess (@foreverfluffylove) on

 

7. Vodeodolnú maskaru môžeš nosiť každý deň

Nie, pokiaľ si to okolnosti nevyžadujú, mala by si ju vymeniť za normálnu. Vodeodolná špirála má suchšie zloženie, preto je náročné ju odlíčiť. Ak ju budeš používať dennodenne, tvoje riasy budú slabé a začnú ti vypadávať.

5

Foto: YouTube, Instagram 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here