Matka Tereza bola vyhlásená za svätú vďaka svojej práci pre chudobných v Indii, ktorej sa počas života venovala dlhý čas. Stalo sa tak devätnásť rokov po jej smrti. Pri tejto príležitosti sa v bazilike sv. Petra konal koncert, na ktorom si Rita zaspievala nádhernú pieseň. 

Pred zrakom 120 tisíc ľudí pápež František v nedeľu vyhlásil Matku Terezu za svätú, a tak bude od teraz známa ako Svätá Tereza z Kalkaty. Pápež samozrejme na túto úžasnú ženu nešetril chválou a na záver dodal, že môže byť pre všetkých ako model svätosti. V dave sa podľa všetkého nachádzala aj kráľovná Sofia zo Španielska a dokonca 1 500 bezdomovcov, ktorým bol neskôr poskytnutý obed priamo vo Vatikáne.

Na koncerte, ktorý sa konal pri tejto príležitosti bolo veľkým prekvapením, keď sa v bazilike sv. Petra ukázala Rita Ora. Tú si organizátori vybrali aj preto, že pochádza, rovnako ako Matka Tereza, z Kosova. Pri jej popových piesňach by nám ani na um nezišlo, že Rita dokáže so svojím hlasom niečo také. Jej výkon bol plný emócií a skladbu „What child is it“ zaspievala úžasne.

Foto/Video: Youtube

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here