Alicia Keys má pehy, čo je skutočnosť, ktorá zostala pre verejnosť v tajnosti celých štrnásť rokov, zatiaľ čo ona získala pätnásť cien Grammy, deväť Billboard Awards, a štyri VMA – až do tohtoročného leta. Ako môže niečo, čo je neoddeliteľnou súčasťou človeka, a zároveň niečo také povrchové ako sú pehy, byť ukryté takú dlhú dobu? 

Speváčka, herečka a aktivistka Alicia Keys uverejnila dôvod svojho rozhodnutia skoncovať s líčením. Ide o viac než len rutinné zmeny, a ešte oveľa viac ako virálne hashtagy ako #nomakeup a #wokeuplikethis, ide o vyjadrenie vlastnej slobody, chce, aby ľudia konečne videli, aká v skutočnosti je.

 

 

„Ešte skôr, ako som začala písať svoj ďalší album, spísala som si zoznam vecí, ktoré sa mi nepáčia a som z nich unavená.“ vysvetlila Alicia. „A jedným z týchto vecí bol fakt, koľkým ženám sú dennodenne doslova vymývané mozgy tým, že majú byť chudé, sexy, žiadúce, jednoducho dokonalé. Ja už ale nechcem ďalej skrývať kto som.“ napísala. „Ďalšia vec, ktorá ma už veľmi unavovala bolo neustále posudzovanie žien.“

Nenalíčená prišla aj na odovzdávanie cien MTV Video Music Awards v Madison Square Garden. Ešte predtým, ako odovzdala cenu, predniesla reč, na ktorú nikto len tak ľahko nezabudne. „Možno by sme mali milovať, mali by sme sa viac zaujímať. Stále verím v svoj sen, že všetky ženy a všetci muži si raz budú rovní,“ povedala. Vyslúžila si tak obrovský standing ovation.

 

 

Vibin’ with friends tonight at the #VMAs 😊

A post shared by Alicia Keys (@aliciakeys) on

 

My musíme uznať, že jej to neskutočne pristane a vyzerá o niekoľko rokov mladšie. Viac ako jej imidž krásky bez makeupu nám ale imponuje, že v mysliach mnohých mladých žien pomáha zosilňovať pocit sebaprijatia. To je dôvod, prečo ju považujeme za revolučnú.

 

x-porovnanie

Foto: Instagram, Pinterest 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here