Je ťažké človeka odhadnúť na prvý pohľad, niekedy ani po týždňoch alebo mesiacoch chodenia nemusíš prísť na to, aký ten tvoj v skutočnosti je a o čo mu ide. Cítiš sa niekedy v jeho spoločnosti nepríjemne? Máš pocit, že ťa do niečoho núti? Prípadne sa po jeho návšteve cítiš hlúpa a menejcenná? Možno sa jedná o manipulátora! Ako ho spoznáš sa dozvieš v tomto článku. 

 

[sociallocker]

 

Navodzuje pocit viny

Manipulátor v tebe často vyvoláva pocit viny. Vďaka tomu je potom pre neho jednoduchšie prinútiť ťa urobiť niečo, do čoho sa ti vlastne vôbec nechce. Používa rôzne finty a výmysly na to, aby ti dokázal, že si menejcenná, hlúpa, nešikovná, že ti to nemyslí.

Zameriava sa na slabé miesta

Manipulátori sú veľmi schopní vo vyhľadávaní tvojich slabín. Často sa zameriavajú na tvoju neznalosť. Hoci sa môže jednať o úplné banality, manipulátor z toho dokáže urobiť „drámu“. Svojim preháňaním v tebe potom vyvolá dojem, že je lepší a múdrejší. A z tejto svojej pozície už potom dokáže veľmi dobre ťažiť.

Všetko sa točí okolo neho

Manipulátori sú takmer bez výnimky egocentrickí. Tým pádom neznášajú kritiku na seba samého. Snažia sa akúkoľvek vinu preklopiť na iné osoby. Pýtaš sa ako? Napríklad tak, že ťa obvinia, že sa takto správajú práve kvôli tebe. Vraj ho k takémuto správaniu tlačíš.

Falošné úsmevy

U manipulátora nikdy nevieš, ako sa zachová. Často náhle zmení správanie. Miesto odsudzovania ti začne lichotiť alebo ti prinesie drobný darček alebo sa nečakane zachová galantne. Manipulátori zo seba vedia urobiť aj obeť. Znenazdania prejavená dobrá vôľa, navyše v kombinácii so „psími očami“? Manipulátor spolieha na to, že tejto jeho „pozitívnej nálade“ opäť podľahneš!

Prekrúca pravdu

Manipulátori ohýbajú pravdu podľa toho, ako sa im to práve hodí. Hlásajú nepravdy, aby ťa prinútili povedať pravdu. Manipulátori často hovoria niečo iné, než robia. Často napríklad vyhlasujú, že vždy zohľadňujú potreby a priania druhých, aj keď nič také v podstate nikdy nerobia. Odvolávajú sa na udalosti, ktoré prebehli úplne inak, než ako ti rozprávajú. Manipulátori takmer vždy klamú.

Foto: Instagram [/sociallocker]

Aduska
Vítam Vás na svojom profile. Volám sa Andrea, som vášnivá cestovateľka, instagramerka, fanúšička Justina Biebera a klanu Kardashianovcov. Takisto milujem nakupovanie a verím v lásku na prvý pohľad, nie len s človekom, ale so všetkým, čo je krásne. Svojimi článkami Vám chcem ukázať niečo zo svojho sveta a zároveň Vás aj inšpirovať. Prajem Vám príjemné čítanie!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here