Po trinástich rokoch od prvej plavby s partiou nemŕtvych námorníkov sa dočkáme ďalšieho, už piateho pokračovania. Zmení sa toho veľa, ale čo je podstatné, zostalo takmer celé hlavné obsadenie. Na koho okrem Johnnyho Deppa sa teda môžeme tešiť? 

Kapitán „Jack Sparrow“ si získal veľké množstvo fanúšikov a teraz sa na neho môžu tešiť opäť. A nielen na neho. Proti novému nepriateľovi menom „Salazar“ bude po jeho boku stáť Orlando Bloom aj Geoffrey Rush. Podľa všetkého sa však v novom filme už neobjaví Keira Knightley. Hlavnú ženskú rolu dostala Kaya Scodelario, známa najmä zo seriálu „Southcliffe“ či z filmovej série „Labyrint“.

Hrdinovia sa budú snažiť nájsť slávny „Poseidonov trojzubec“, ktorý dokáže ovládať morské vlny. Na režisérsku stoličku si zasadol Joachim Rønning a Espen Sandberg. V prvej ukážke sa zatiaľ veľa nedozvieme, ale aj tak dokáže nalákať nielen skalných fanúšikov série. Film by mal mať premiéru budúci rok a na rok 2018 je dokonca ohlásená už aj šiesta časť. Piate pokračovanie dostalo podtitul „Dead Men Tell No Tales“. Vetu „Mŕtvi muži príbehy nerozprávajú“ sme už mohli počuť v prvom aj v treťom príbehu obľúbených pirátov. Uvidíme, či tvorcovia uspejú aspoň tak ako s číslom štyri.

Foto: Twitter | Video: YouTube 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here